Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2018 18:18
Kodachrome na Netflix. Zwiastun kolejnego wykupionego filmu
983V

Kodachrome na Netflix. Zwiastun kolejnego wykupionego filmu

Netflix w ubiegłym roku wykupił film zatytułowany „Kodachrome”. Produkcja trafi na platformę w przyszłym miesiącu, a dzisiaj możemy zapoznać się z dokładnymi informacjami dotyczącymi historii oraz zerknąć na najnowszy zwiastun.

20 kwietnia na platformie Netflix zostanie opublikowana produkcja zatytułowana „Kodachrome”. Reżyserem filmu został Mark Raso („W Kopenhadze”, „Under”), a scenariusz został przygotowany przez Jonathana Troppera („Vinyl”, „Warrior”, „Powiedzmy sobie wszystko”).

Netflix kwiecień 2018. Alienista, Troja, Zagubieni w kosmosie, Dom z papieru i więcej ciekawych seriali

W połowie ubiegłego roku Netflix potwierdził nabycie „Kodachrome”. Film pierwotnie został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie zebrał sporo pochwał od krytyków, więc firma zdecydowała się wykupić produkcję za 4 mln dolarów.

W „Kodachrome” występują między innymi Ed Harris („Piękny umysł”, „Twierdza”, „Truman Show”, Wróg u bram”, „Westworld”), Jason Sudeikis („Szefowie wrogowie”, „Bez smyczy”, „Dorwać byłą”, „Millerowie”), Elizabeth Olsen („Wind River. Na przeklętej ziemi, „Bardzo grzeczne dziewczyny”, „Martha Marcy May Marlene”), Dennis Haysbert („Mroczna wieża”, „24 godziny”, „Sin City: Damula warta grzechu”), czy też Bruce Greenwood („Ja, robot”, „Miłość bez końca”, Lot”).

Film został oparty na historii podróży ojca i syna, którzy za wszelką cenę chcą dotrzeć do ostatniego labu, gdzie można wywołać filmy Kodachrome. Jeśli nie uda im się dotrzeć na czas, to wszystkie zapisane na aparacie chwile przepadną na zawsze. Filmy takie można było wywoływać od 1935 do 2009 roku i był to skomplikowany proces, którego podejmowali się wyłącznie wyszkoleni pracownicy profesjonalnych laboratoriów.  

Źródło: YouTube.com

Tagi: film kodachrome Netflix trailer zwiastun