Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2018 14:01
Xbox One może otrzymać wypożyczalnię gier na Xbox Store
1732V

Xbox One może otrzymać wypożyczalnię gier na Xbox Store

Microsoft na przestrzeni ostatnich miesięcy bardzo chętnie zaskakuje graczy przygotowując najróżniejsze usługi, które cieszą się sporą popularnością. Kolejnym pomysłem Amerykanów może być cyfrowa wypożyczalnia gier.

Games with Gold, EA Access, Xbox Game Pass, a teraz wypożyczalnia gier? Microsoft może postawić kolejny krok, który zachęci graczy do sięgania po cyfrowe wersje produkcji. Aktualnie Amerykanie mają testować funkcję.

Xbox Game Pass kwiecień 2018. Znamy wszystkie gry

W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze przecieki, według których Microsoft zaoferuje klientom ciekawą propozycję, ale dzisiaj kolejni gracze informują o funkcji. Na Xbox Store ma pojawić się wypożyczalnia produkcji, która ma działać niezależnie od wszystkich wcześniej przedstawionych usług – Xbox Live Gold, EA Access, czy też Xbox Game Pass.

Jak ma to działać? W brazylijskim sklepie pojawiła się opcja wynajęcie Forza Motorsport 7 na trzy miesiące za około 21 dolarów, czyli około 71 zł.

 Nie będzie to miało raczej głębszego sensu w przypadku przyszłych tytułów Microsoftu, ponieważ wszystkie nowości mają trafiać do Xbox Game Pass, który kupimy za 29 zł na miesiąc, ale wynajęcie takiego Far Cry 5 w dniu premiery w tej cenie? Są to oczywiście spekulacje, jednak jestem pewien, że znaleźliby się chętni na takie wypożyczenia.

Ile moglibyście zapłacić za wypożyczenie na miesiąc/3 miesiące nowych tytułów z Xbox Store?

Xbox One wypożyczalnia

Źródło: Twitter.com

Tagi: wypożyczalnia xbox one xbox store