Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2018 19:24
Street Fighter z oficjalnym serialem
835V

Street Fighter z oficjalnym serialem

Street Fighter doczekał się już fanowskiego serialu, ale teraz możemy oficjalnie potwierdzić prace nad pełnoprawną i wielką opowieścią, w którą zaangażowany jest nawet Capcom. Poznajcie pierwsze konkrety o nowej produkcji „Ulicznego Wojownika”.

Mark Gordon i jego firma Entertainment One zawarła umowę w celu opracowania, wyprodukowania i sfinansowania serialu telewizyjnego na podstawie uniwersum Street Fighter. W produkcję zostali zaangażowani twórcy fanowskiego Street Fighter: Assassin’s Fist.

HBO GO dostępne w Polsce. Darmowy miesiąc i wszystkie szczegóły

Joey Ansah, Jacqueline Quella oraz Mark Wooding będą odpowiadać za nową produkcję. To właśnie Ansah przygotował scenariusz oraz zajął się reżyserią 12-odcinkowego Street Fighter: Assassin’s Fist, a Wooding oraz Quella byli producentami. Serial Machinima wygenerowała 16 mln widzów od 2014 roku i jest uważany za najlepszą adaptację w branży gier.

„Po długich poszukiwaniach prowadzonych przez zespół zajmujący się Street Fighter: Assassin’s Fist, cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Marka Gordona, eOne, która ma wyjątkowe doświadczenie telewizyjne. Mogą oni pomóc nam zrealizować wierną adaptację Street Fightera jako serial telewizyjny.”

Powyższe słowa wypowiedział Yoshinori Ono, producent wykonawczy Street Fighter, który nie ukrywa zadowolenia z transakcji. Aktualnie nie potwierdzono, w jakiej stacji zostanie wyemitowany Street Fighter, ale Entertainment One zajmie się dystrybucją.

Jest to naprawdę ciekawa wiadomość, bo już Street Fighter: Assassin’s Fist wyglądało kapitalnie, a dzięki odpowiedniemu budżetowi, autorzy mogą zająć się urzeczywistnieniem swoich marzeń. Jak widać czasami warto pracować nad mniejszym tytułem, by w ostateczności otrzymać pracę marzeń.

Tagi: Capcom serial street fighter