Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2018 15:29
God of War z rozbudowaną relacją ojca i syna. Kratos nauczy się człowieczeństwa
1140V

God of War z rozbudowaną relacją ojca i syna. Kratos nauczy się człowieczeństwa

Największą innowacją nowej odsłony God of War będzie pojawienie się na ekranie drugiego bohatera. Atreus pomoże swojemu ojcu w walce z przeciwnikami, ale pozwoli również spojrzeć Kratosowi na świat z zupełnie innej strony.

Santa Monica Studio znacząco rozwinęło koncepcję God of War. Nie jest to już tylko i wyłącznie samotna walka z kolejnymi przeciwnikami, a bohater będzie współpracował ze swoim synem i wspólnymi siłami duet pokona zastępy rywali.

Poradnik do God of War

O tej relacji postanowił wypowiedzieć się Cory Barlog, który jest reżyserem najnowszej odsłony, ale pracował również nad pierwszym God of War. Deweloper ma ogromne doświadczenie i to on jest uważany za ojca nowego rozdania w świecie Kratosa.

Twórca zaznacza, że początkowo heros był prezentowany jako „antybohater”, jednak najnowsza część ma zaprezentować postać, na której będzie nam zależeć. Jak „uwierzyć komuś, kto jest złym facetem i chce się nagle zmienić”? W takiej sytuacji niezbędny jest „powód”.

Barlog ze swoim zespołem zdecydowali, że odpowiednim „bodźcem” będzie rodzina, ponieważ Kratos jest teraz odpowiedzialny za inne życie. Deweloper podkreśla, że God of War nie zaoferuje „misji eskortującej”, ponieważ Atreus zawsze pomoże Kratosowi.

Stworzenie nowej postaci i wrzucenie jej do rozgrywki nie było łatwe. Autorzy inspirowali się między innymi Bioshock Infinite oraz The Last of Us i możecie mieć w tej sytuacji pewność, że Atreus zawsze będzie uzupełniał nasze ruchy.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/03/23/the-secrets-behind-god-of-wars-tonal-shift-and-kratos-new-role-as-a-father

Tagi: god of war playstation 4 Santa Monica Studio Sony