Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.03.2018 10:57
Detroit: Become Human trochę droższe w produkcji od Beyond: Dwie Dusze. Poznaliśmy budżet gry
1207V

Detroit: Become Human trochę droższe w produkcji od Beyond: Dwie Dusze. Poznaliśmy budżet gry

Ile właściwie kosztuje produkcja wysokobudżetowej produkcji AAA, pokroju Detroit: Become Human? Wydawcy niechętnie dzielą się takimi informacjami. Tym razem jednak mamy do czynienia z konkretną kwotą.

Francuska gazeta Le Monde podała, że stworzenie Detroit: Become Human kosztowało 30 milionów euro. Na taką sumę złożyły się tylko pensje dla deweloperów z Quantic Dream i utrzymanie infrastruktury studia - bez kosztów związanych np. z marketingiem.

Ile kosztowało stworzenie poprzednich projektów Quantic Dream? Wg Le Monde Beyond: Two Souls miało kosztować 24,7 mln euro. To jeśli chodzi tylko o samą produkcję. Z marketingiem i innym opłatami wydawca musiał wydać summa summarum 52,2 mln euro.

Na jak długą przygodę możemy się nastawiać w Detroit: Become Human? David Cage zdradził już w czerwcu 2017 r. że przejście gry zajmie nam 8-10 godzin. Po ukończeniu tytułu warto będzie do niego jednak wróci, by odkryć alternatywne scenariusze i kwestie dialogowe. Co ciekawe - w produkcji nie zobaczymy ekranów "Game Over". Po śmierci danej postaci jej wątek po prostu się urywa i przechodzimy do kolejnego bohatera. W Detroit: Become Human będziemy decydować o losach trzech postaci.

Tagi: