Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2018 19:01
Frostpunk na długim gameplayu. Polska gra pełna trudnych wyborów
1004V

Frostpunk na długim gameplayu. Polska gra pełna trudnych wyborów

Twórcy This War of Mine są gotowi do prezentowania Frostpunk szerokiej publiczności. Tytuł trafi na pierwszą platformę w przyszłym miesiącu, więc to dobry moment na poznanie założeń przygotowanych przez 11 bit studios.

Gra 11 bit studios może okazać się kolejnym hitem przygotowanym przez polskich deweloperów. Aktualnie tytuł zbiera mnóstwo pochwał od dziennikarzy z całego świata, jednak oczywiście z ostatecznym werdyktem musimy wstrzymać się do przyszłego miesiąca.

Frostpunk. Świetny zwiastun zdradza datę premiery nowej gry twórców This War of Mine

Dzisiaj w końcu możemy spojrzeć na długi i przepełniony informacjami gameplay z Frostpunk. Tytuł jest strategią czasu rzeczywistego, który został umiejscowiony w alternatywnej wersji XIX wieku, a dokładnie w momencie, gdy cała planeta została pokryta gęstym śniegiem. Ludzie w tej nietypowej sytuacji muszą radzić sobie z panującym mrozem i budują swoje miasta obok wielkich generatorów.

Założenia gry dobrze przedstawia poniższy materiał, ponieważ to czysty gameplay, który pozwala spojrzeć na sam początek wydarzeń. Na starcie nasza „baza” będzie mała, ludzie mogą cierpieć przez silny mróz, więc naszym zadaniem będzie odpowiednie zarządzanie zespołem.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Frostpunk będzie w przyszłym miesiącu dostępny wyłącznie na komputerach osobistych, ale autorzy potwierdzili tworzenie wersji na konsole. Jeśli jednak zdecydujecie się na pudełko na PC, to możecie liczyć na „edycję wiktoriańską”, którą kupicie za 109,99 zł:

  • Wysokiej jakości pudełko z klapką, prezentujące grafiki z gry
  • Pudełko DVD zawierające płytę z grą
  • Karta z kodem aktywacyjnym Steam
  • „New London – The Art of Frostpunk” – 56-cio stronicowy artbook w twardej oprawie, zawierający ogromny zbiór konceptów, szkiców i rysunków powstałych na potrzeby produkcji gry

Źródło: YouTube.com

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk gameplay