Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 18.03.2018 14:48
Elite Dangerous. Gracze oddają hołd Profesorowi Hawkingowi
1178V

Elite Dangerous. Gracze oddają hołd Profesorowi Hawkingowi

Profesor Stephen Hawking był bez wątpienia wybitnym naukowcem i najznamienitszym umysłem naszych czasów. Po jego śmierci gracze kosmicznej gry Elite Dangerous zapragnęli oddać mu należytą cześć. 

Wydarzenie poświęcone godnemu pożegnaniu Profesora Hawkinga odbyło się wczoraj w godzinach 18:00-23:00 naszego czasu. 

Wtedy to spore grono graczy wybrało się na wspólną "wycieczkę" po wyznaczonej przez siebie trasie stworzonej na cześć zmarłego naukowca. Tak zwane Hawking Tea Tour miało na celu wspólną kilku godzinną podróż przez stacje nazwanego jego nazwiskiem, która to miała zakończyć się przy jednej z czarnych dziur.

Na miejscu, czyli w wyznaczonym sektorze HIP 34707, wszyscy zebrani, którzy zabrali ze sobą choć jeden kanister herbaty, wspólnie wrzucili w otchłań ulubiony trunek Profesora. Poniżej w galerii znajdziecie wyznaczoną trasę oraz jej przystanki.

Stephen Hawking przez całe swoje życie zajmował się sprawami kosmosu, czarnymi dziurami, potwierdził teorię względności Einsteina. Sam żartował, że jego zdaniem wspomniane czarne dziury są portalami do innych wymiarów, lecz to tylko teoria i nie poleca nikomu, aby ją sprawdzać, bo można tam trochę zginąć.

Tagi: elite dangerous stephen hawking