Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2018 14:33
Soulblight zadebiutuje w marcu. Polacy chcą wymęczyć fanów „rogali”
964V

Soulblight zadebiutuje w marcu. Polacy chcą wymęczyć fanów „rogali”

Nie możemy w ostatnim czasie narzekać na brak ciekawych tytułów tworzonych przez rodzimych deweloperów. Jedną z takich produkcji jest bez wątpienia Soulblight, który zadebiutuje na pierwszej platformie już w przyszłym miesiącu. O tej grze warto pamiętać.

Soulblight to produkcja z gatunku roguelike, która została przygotowana przez studio My Next Games. Deweloperzy zdecydowali się zaoferować zmagania z kamerą zawieszoną nad głową bohatera i wrzucić śmiałka do mrocznego świata fantasy.

Frostpunk. Świetny zwiastun zdradza datę premiery nowej gry twórców This War of Mine

Akcja Soulblight zaprowadzi wojowników do tajemniczej Świątyni. Niegdyś to miejsce prezentowało wyjątkowy poziom, jednak obecnie budynek to ruina, która została zniszczona przez potężną anomalię pod postacią ogromnego drzewa o konarach zanurzonych w mistycznej cieczy.

Rozgrywka zaproponowana przez polskie studio opiera się na eksploracji kolejnych lokacji oraz walce z przeciwnikami. Twórcy zdecydowali się na wymagający poziom trudności, więc podczas zmagań musimy zwracać uwagę na zagrożenie płynące z ataków rywali – cios może wyrządzić najróżniejszą krzywdę, a nawet bohater może zachorować lub nabawić się innych dolegliwości. Dodatkowym problemem jest losowo generowany świat, który choć zachęca do eksploracji, to jednak nie możemy zapomnieć o rywalach, którzy nie wybaczają najmniejszych błędów.

Interesującym systemem jest rozwój bohatera, ponieważ Soulblight stawia na wykorzystywanie wszystkich informacji i decyzji gracza – dla przykładu często sięgając po złoto można nabawić się gorączki złota, a picie piwa prowadzi do alkoholizmu.

Soulblight zadebiutuje 15 marca wyłącznie na komputerach osobistych, ale autorzy rozważają wrzucenie produkcji na inne platformy. Gra została doceniona na między innymi Digital Dragons 2015, gdzie zebrała tytuł Najlepszej Gry Niezależnej w konkursie Indie.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery soulblight zapowiedz zwiastun