Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2018 15:04
Gothic II: Dzieje Khorinis z problemami. Twórcy się pokłócili i aktorzy zrezygnowali z pracy
2434V

Gothic II: Dzieje Khorinis z problemami. Twórcy się pokłócili i aktorzy zrezygnowali z pracy

Nie mam najlepszych wieści dla graczy wyczekujących na Gothic II: Dzieje Khorinis. Ten świetnie zapowiadający się dodatek przygotowany przez fanów dla fanów może nigdy nie zadebiutować. W zespole zajmującym się projektem od pewnego czasu narastał konflikt, przez który aktorzy oraz filmowcy zdecydowali się zrezygnować z prac nad rozszerzeniem.

W ubiegłym roku informowałem naszą społeczność o wielkim dodatku do  Gothic II. Dzieje Khorinis miało zaprezentować wielką opowieść, do której zostali zaangażowani znani aktorzy, a sesje nagraniowe odbywały się w profesjonalnych studiach.

Gothic II: Dzieje Khorinis to ogromny projekt. Polacy tworzą wielki dodatek z profesjonalnym dubbingiem

Wszystko w przypadku Gothic II: Dzieje Khorinis wyglądało dobrze, ale najwidoczniej produkcja psuła się od środka, ponieważ dzisiaj możemy oficjalnie mówić o konflikcie, przez który z kanału YouTube zniknęły wszystkie materiały prezentujące grę oraz aktorów, a dodatkowo sami zainteresowani zdecydowali się nie angażować w produkcję.

Należy na pewno wytłumaczyć całą sytuację – główny pomysłodawca Gothic II: Dzieje Khorinis od pewnego czasu nie potrafił dogadać się z „koordynatorami projektu” i chciał rozwiązać wszystkie problemy na styczniowym spotkaniu zespołu. Niestety, nie udało się porozumieć, więc szef zdecydował się dobrowolnie oddać produkcję, jednak to on podpisał wszystkie umowy z aktorami, filmowcami, czy też instytucjami, więc twórca nie mógł tak po prostu zrezygnować z prac nad dodatkiem.

Pomysłodawca zaproponował zmianę nazwy (aby pokazać fanom, że teraz ktoś inny jest szefem), utworzenie nowego kanału na YouTube (ten z Gothic II: Dzieje Khorinis znajduje się na jego prywatnym e-mailu, więc nie chciał tracić do niego dostępu) oraz niezbędne byłoby podpisanie nowych umów z aktorami.

Wszystko wygląda pięknie? Niestety, nowi szefowie zablokowali TWÓRCY projektu dostęp do mediów społecznościowych, oskarżyli go o kradzież konta na YouTube (które od zawsze należało do niego) i wydano poniższe oświadczenie.

„Szanowni Państwo,

Jak mogliście Państwo zauważyć, część naszych filmów została usunięta, a nazwa kanału została zmieniona na "Khorinis".

Informujemy, iż utraciliśmy dziś, 5 marca 2018 roku, dostęp do naszego kanału na portalu YouTube. Konto zostało przejęte przez byłego członka zespołu, który od jakiegoś czasu już z nami nie współpracuje.

Darując sobie komentarz do tego typu działań, nie chcąc dalej pogrążać osoby za to odpowiedzialnej, przeanalizujemy w najbliższych dniach wszelkie możliwości odzyskania naszego konta.

W wypadku niepowodzenia założymy nowy kanał, a usunięte filmy pojawią się ponownie. Wszystkie pozostałe media społecznościowe zostały już odpowiednio zabezpieczone.

Przypominamy, że sprawa dotyczy tylko działu filmowego i nie wpłynie na tempo prac nad modyfikacją.

Za całą sytuację w imieniu zespołu najmocniej przepraszamy.

Zespół Dziejów Khorinis”

Teraz na szczęście zespół się „dogadał”, ale aktorzy nie zamierzają współpracować z nowym szefostwem (najwidoczniej to pomysłodawca miał „wtyki” i potrafił porozumieć się w sprawie darmowej pracy). Gothic II: Dzieje Khorinis wciąż powstaje, jednak trudno w tej sytuacji liczyć na sukces, ponieważ wcześniej rozszerzenie było znane głównie z profesjonalnych nagrań – to w zasadzie aktorzy zapewnili sporą reklamę.

Maciej, dzięki za info!

Źródło: Informacja od czytelnika

Tagi: