Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2018 16:34
The Council zadebiutuje w marcu. Nowy standard gier narracyjnych
586V

The Council zadebiutuje w marcu. Nowy standard gier narracyjnych

Big Bad Wolf ma zaoferować nowy poziom narracyjnych produkcji i początek The Council poznamy już w przyszłym tygodniu. Twórcy zapowiadają ciekawą historię z wymagającymi wyborami.

O The Council dotychczas nie mieliśmy okazji pisać za często, ponieważ tytuł został przedstawiony szerokiej publiczności pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu nie zerknęliśmy nawet na oficjalny fragment rozgrywki.

The Council to narracyjna produkcja, która ma wyznaczyć nowe standardy. Gra oblana trudnymi wyborami

Big Bad Wolf zaprowadzi graczy do 1793 roku, gdzie będziemy świadkami „mrocznej intrygi w stylu morderczego misterium”. Głównym bohaterem został  Louis de Richet, czyli członek tajnego stowarzyszenia, którego przedstawiciele zjawili się na prywatnej wyspie u wybrzeży Anglii. Wśród gości znajdują się między innymi Napoleon Bonapartę, czy George Washington, a gospodarzem wydarzenia jest lord Mortimer.

Dlaczego wszyscy pojawili się w tym miejscu? Trudno tak naprawdę powiedzieć, ale sympatycy mocnych historii mogą szykować wolny czas na 13 marca, bo w tym dniu poznamy początek opowieści. The Council zostało podzielone na pięć epizodów.

Warto pamiętać, że w grze pojawi się system Social Influence, który wpłynie na przygodę. Podczas dyskusji gracz wykorzysta umiejętności oraz zasoby bohatera. Aktualnie deweloperzy nie opublikowali choćby krótkiego fragmentu zapowiadającego atrakcję, ale w Sieci znalazłem kilkuminutowy gameplay. Wygląda to nawet nieźle.

Źródło: Twitter.com

Tagi: big bad wolf data premiery Focus Home Interactive the council