Roger Żochowski Roger Żochowski 14.04.2010 09:04
Dead Space jakiego jeszcze nie widzieliście
1050V

Dead Space jakiego jeszcze nie widzieliście

Mieliśmy już film animowany, będący prequelem do wydarzeń z pierwszego Dead Space'a, mieliśmy produkcję na Wii, obejmująca ukazane tam wydarzenia, teraz dostaniemy prequel prequela - Dead Space: Martyr.

xxxxx
 

 

Wszystkich, którzy liczyli na kolejną grę wideo muszę niestety zmartwić. Tym razem producenci gry wybrali zupełnie inne medium, zapraszając do współpracy Briana Evensona, który zabrał się za napisanie powieści. O czym dokładnie jest książka? Jak zapewne pamiętacie, fabuła przedstawiona w grze nie ustrzegła się kilku luk i niedopowiedzeń w scenariuszu, które właśnie teraz (przynajmniej częściowo) ma wyjaśnić Dead Space: Martyr. Głównym bohaterem opowieści będzie Michael Altman, odkrywca znanego fanom uniwersum znaku (Black Marker) oraz założyciel Kościoła Unitologów (Church of Unitology). Akcja powieści rozgrywać się będzie 200 lat przed wydarzeniami z pierwszej części Dead Space i jeśli okaże się na tyle ciekawa, by zachęcić do jej prześledzenia wielbicieli „Martwej Przestrzeni", niewykluczone, że zapoczątkuje to całą serię książek.

 

"Jednym z najbardziej istotnych aspektów historii przedstawionej w Dead Space, jest Kościół Unitologów: jego początki, moc i rola. To nie jest tylko wspaniała historia rozgrywającą się w ramach opowieści znanej z gry: to wielka powieść, która broni się sama”.

 

- powiedział wydawca, Eric Raab. Dead Space: Martyr trafi do sprzedaży w lipcu tego roku w cenie niespełna 15 dolarów. Okładka, którą widzicie poniżej, nie jest jeszcze ostateczną wersją. Osobiście bardzo popieram takie inicjatywy i już zacieram rączki na myśl o zagłębieniu się w lekturę. Visceral Games wykreowało na potrzeby gry bardzo ciekawe uniwersum i chwała im za to, że potrafią to umiejętnie wykorzystać.

 

Tagi: dead space: martyr Visceral Games