Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.02.2018 14:20
Horizon: Zero Dawn z kapitalnym rezultatem. Guerrilla Games świętuje i rozdaje prezenty
2263V

Horizon: Zero Dawn z kapitalnym rezultatem. Guerrilla Games świętuje i rozdaje prezenty

Mocna produkcja, świetne opinie i mamy sukces. Guerrilla Games potwierdziło kapitalne 12 miesięcy Horizon: Zero Dawn i z okazji „pierwszych urodzin” możemy poznać konkretne informacje dotyczące sprzedaży. To kiedy ta kontynuacja?

Guerrilla Games do niedawna było znane głównie z serii Killzone, ale możemy spodziewać się, że autorzy przez wiele lat nie wrócą do tego uniwersum. Horizon: Zero Dawn okazał się kapitalnym sukcesem.

PlayStation Plus marzec 2018. Najlepszy zestaw w historii!

Tytuł Holendrów trafił na rynek 1 marca 2017 roku i przez 12 miesięcy od premiery gracze nabyli ponad 7,6 mln egzemplarzy na całym świecie! To naprawdę świetny rezultat dla zupełnie nowej marki.

Twórcy oczywiście dziękują za zainteresowanie i nie ukrywają – ostatni rok był największym w 18-letniej historii Guerrilla Games. Z tej okazji od jutra na PlayStation Store znajdziemy pakiet awatarów oraz nowy motyw przygotowany dla fanów Horizon: Zero Dawn.

Studio wykorzystało moment, by wspomnieć, że muzyka z Horizon: Zero Dawn została doceniona na VGMO Annual Game Music Awards. Tytuł zgarnął główną nagrodę w kategorii „Best Main Theme” i dzisiaj możecie spojrzeć na materiał, na którym Lucas van Tol opowiada o tworzeniu dźwięków do tej historii.

Pytanie pozostaje jedno – jeszcze w tym roku mała zajawka Horizon: Zero Dawn i premiera w 2020 roku?  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Guerrilla Games Horizon: Zero Dawn tweet wyniki sprzedaży