Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.02.2018 20:19
Hearthstone nie trafi w tym roku na Nintendo Switch. Blizzard zapowiada nowości oraz rozwija produkcję
866V

Hearthstone nie trafi w tym roku na Nintendo Switch. Blizzard zapowiada nowości oraz rozwija produkcję

Szykują się wielkie zmiany w Hearthstone. Blizzard zapowiedział „Rok Kruka”, podczas którego zapoznamy się z trzema zestawami nowych kart, ale to dopiero początek atrakcji. Twórcy zaoferują w tym roku sporo nowości, jednak tytuł wciąż nie trafi na Nintendo Switcha.

Od prezentacji Nintendo Switcha wielu graczy ma nadzieję, że Blizzard dostrzeże zainteresowanie i wrzuci Hearthstone na platformę Japończyków. Aktualnie studio nie ma takich planów i wciąż gra będzie dostępna wyłącznie na komputerach oraz urządzeniach mobilnych. 

Warcraft III Invitational zapowiedziany. Turniej i ważna aktualizacja gry

Blizzard ma ogromne plany na rozwój Hearthstone. W 2018 roku gracze otrzymają dostęp do trzech nowych zestawów, więc najwięksi kolekcjonerzy zapoznają się z blisko 400 nowymi kartami. Jednocześnie studio zapowiedziało odświeżenie formuły Standardu, w którym otrzymamy możliwość tworzenia zestawów z następujących kart:

 • Podstawowy
 • Klasyczny
 • Podróż do wnętrza Un’Goro
 • Rycerze Mroźnego Tronu
 • Koboldy i katakumby
 • Pierwsze rozszerzenie w 2018 r.

Jednocześnie, wymienione poniżej zestawy dołączą do innych, dostępnych wyłącznie w Dziczy:

 • Przedwieczni Bogowie
 • Pewnej nocy w Karazhanie
 • Ciemne zaułki Gadżetonu

Niektóre karty trafią do „Sali Sław” (będą dostępne wyłącznie w formacie Dziczy):

 • Lodowy blok: Ten Sekret maga to świetna karta, która przez wiele lat stanowiła centralny element wielu talii w Standardzie. Czas jednak zrobić miejsce dla nowych talii maga w tej formule gry.
 • Wyrocznia Światłozimnych: będzie dostępna wyłącznie w Dziczy z kilku powodów. Pozwala niesamowicie łatwo dobierać karty, co może zbyt silnie wpływać na styl gry danej klasy; można ją wykorzystać do łatwego niszczenia wrogich kart, co uniemożliwia graczom korzystanie z wybranej talii; ogranicza także nasze możliwości projektowe związane z Okrzykami bojowymi i przywracaniem stronników na rękę. 
 • Ognisty olbrzym: Przeniesienie Ognistego olbrzyma do Sali Sław i przywrócenie jego pierwotnego kosztu many pozwoli graczom na eksperymenty z tą kartą w Dziczy.

Dodatkowo autorzy chcą przyspieszyć wykonywanie zadań. Teraz szybciej zgarniemy złoto, które następnie możemy przeznaczyć na między innymi nowe paczki – zobaczcie jak prezentują się zmiany na przykładach:

 • Siłacze do boju!  
  - WCZEŚNIEJ: Zagraj 20 stronników kosztujących 5 lub więcej. Nagroda: 40 szt. złota
  - TERAZ: Zagraj 12 stronników kosztujących 5 lub więcej. Nagroda: 50 szt. złota.
 • Zwycięstwo klasowe
  - WCZEŚNIEJ: Wygraj 2 partie jedną z dwóch klas. Nagroda: 40 szt. złota.
  - TERAZ: Wygraj 1 partię jedną z dwóch klas. Nagroda: 50 szt. złota.
 • Mistrzostwo klasowe
  - WCZEŚNIEJ: Zagraj 50 kart jedną z klas. Nagroda: 60 szt. złota.
  - TERAZ: Zagraj 30 kart jedną z klas. Nagroda: 60 szt. złota.

W Hearthstone pojawią się turnieje wbudowane grę. Latem odbędzie się beta systemu turniejowego, w którym stworzymy zmagania z między innymi znajomymi. Na początku system będzie opierał się na dokładnym dobieraniu zawodników i weryfikacji talii, ale późnej programiści zadbają o nowe funkcje.

Na koniec warto wspomnieć o kolejnej bohaterce – do gry trafi Lunara (klasa druid), która jest najstarszą córką półboga Cenariusa. Chcąc dodać tę niezłomną bohaterkę dziczy do kolekcji, wystarczy wygrać 10 partii w Hearthstone w formule Standardu, w grze Rankingowej lub Rozrywce, po oficjalnej premierze nowego rozszerzenia.

Źródło: https://playhearthstone.com/pl-pl/blog/21534739

Tagi: Blizzard Hearthstone nintendo Switch pc