Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2018 20:04
W Dreams może pojawić się opcja tworzenia gier, które później sprzedamy na PlayStation Store
712V

W Dreams może pojawić się opcja tworzenia gier, które później sprzedamy na PlayStation Store

Media Molecule ma niezwykle ambitne plany związane z Dreams. Twórcy planują integrację produkcji ze sklepem PlayStation Store, na którym zainteresowani gracze sprzedadzą swoje produkty przygotowane w grze.

Studio odpowiedzialne za serię LittleBigPlanet od wielu miesięcy pracuje nad nowym projektem. Dreams jest sporą niespodzianką, która jednak już wkrótce musi zostać szczegółowo przedstawiona.  Media Molecule wciąż celuje z premierą na 2018 rok.

PlayStation Plus marzec 2018. Najlepszy zestaw w historii!

Media Molecule w styczniu potwierdziło, że w dniu premiery Dreams nie otrzyma nawet trybu sieciowego, więc nie będziemy mogli zaprosić znajomego z innego miasta do wspólnego poznawania stworzonego wcześniej świata, ale taka opcja ma pojawić się w późniejszym terminie.

Podobnie zresztą jak możliwość sprzedania własnych „projektów” na PlayStation Store. W najnowszym numerze Official PlayStation Magazine pojawił się wywiad z Markiem Healeyem, który nie ukrywa, że autorzy wpadli na ciekawy pomysł:

„Potencjalnie w przyszłości niektórzy ludzie mogliby wykorzystywać Dreams do stworzenia na przykład gry na PlayStation Store. Tak naprawdę nie jest to coś, o czym mówimy od początku, ale jest to jeden z długoterminowych celów, o którym myślę.”

Jak widać są to aktualnie plany, jednak autorzy najwidoczniej mają narzędzia, dzięki którym mogą myśleć o takim nietypowym rozwiązaniu. Sprzedaż swoich produktów na PlayStation Store na pewno zachęciłoby do realizacji pomysłów przez początkujących deweloperów, którzy w Dreams mogliby… Realizować swoje marzenia.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps4-exclusive-dreams-can-potentially-allow-players-to-create-and-sell-psn-games

Tagi: Dreams Media Molecule playstation 4 sony