Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.02.2018 09:58
The Mexican Runner. Ten człowiek przeszedł wszystkie gry z NES! Wywiad z 8-bitowym hardkorowcem
2404V

The Mexican Runner. Ten człowiek przeszedł wszystkie gry z NES! Wywiad z 8-bitowym hardkorowcem

The Mexican Runner to jeden z najbardziej znanych gamingowych hardkorowców, który ma na koncie m.in. przejście Cuphead w ok. 25 minut a także... zaliczenie ponad 700 gier z NES-a!

Nasz czytelnik Łukasz, który prowadzi na YouTube świetny kanał Szafa z Grami, napisał do nas przed chwilą, że przeprowadził wywiad ze sławnym The Mexican Runnerem. Warto posłuchać historii jednego z najbardziej znanych speedrunnerów świata, który ma na swoim koncie przejście Cuphead w rekordowym czasie. Chlubą Mexican Runnera jest jednak przede wszystkim zaliczenie ponad 700 gier z z NES-a. Dokładnie chodzi o 714 gier (35 exclusive'ów w regionie PAL i 679 pozycje z regionu NTSC-US).

Mexican Runner pokonał Cuphead w czasie poniżej 30 minut

Imponujące są nie tylko wyczyny Mexican Runnera. Niesamowita jest również jego ogromna kolekcja kartridżów z NES-a. Piotr "Mexican Runner" Delgado Kusielczuk posiada w domu 708 tytułów wydanych na 8-bitową konsolę Nintendo. Spis wszystkich jego tytułów znajdziecie w tym miejscu.

Co ważne - Mexican Runner nie gra w emulatorach. Swoje wyczyny ten hardkorowiec dokumentuje grając na autentycznym hardwarze. Było to możliwe głównie dzięki wsparciu fanów, którzy wysyłali mu przez wiele lat swoje nośnikami z grami. Z własnych środków Piotr zdołał kupić ok. 250 tytułów.

Za materiał  wideo dziękujemy Łukaszowi, autorowi kanału Szafa z grami.

Źródło: Szafa z Grami

Tagi: hardkor humor mexican runner nes Nintendo retro szafa z grami