Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.02.2018 12:54
Metal Gear Survive nie włącza się bez ściągnięcia patcha. Problemy graczy z USA
967V

Metal Gear Survive nie włącza się bez ściągnięcia patcha. Problemy graczy z USA

Na rynek europejski Metal Gear Survive trafi w najbliższy piątek. Amerykanie mogą już dzisiaj zaczynać zabawę w najnowszej grze Konami. Okazuje się jednak, że przed rozpoczęciem rozgrywki trzeba chwilę poczekać.

Osoby, które wróciły ze sklepu ze swoim wydaniem Metal Gear Survive mocno się zdziwiły, kiedy okazało się, że gry nie da się odpalić bez pobrania pierwszych dwóch aktualizacji. Konsola nie oferuje w ogóle opcji włączenia Metal Gear Survive bez uprzedniego ściągnięcia i zainstalowania patcha 1.01 oraz 1.02. Obie łatki zajmują ok. 3,5 GB.

Kingdom Come: Deliverance jest oskarżone o rasizm, bo w 1403 roku w Czechach nie było czarnoskórych

Co zatem jest takiego ważnego w rzeczonych łatkach? Konami nie zamierza opisywać szczegółów, twierdząc, że patch wprowadza tylko "poprawki stabilności" i "poprawę balansu".

Problem w tym, że wielu graczy z USA zgłaszało kłopoty z pobraniem patcha 1.02. Serwery były prawdopodobnie przeciążone i nie nadążały z obsługiwaniem zainteresowanych plikiem osób (albo Konami spóźniło się z publikacją patcha 1.02). Przez to pliki w ogóle się nie pobierały, albo działo się to w bardzo wolnym tempie. Wygląda jednak na to, że sytuacja wraca już do normy i gracze mogą zacząć normalną rozgrywkę.

W tym miejscu warto przypomnieć, że do rozgrywki w Metal Gear Survive konieczne jest utrzymywanie połączenia z Internetem (również w kampanii singleplayer).

Tagi: humor konami metal gear survive mgs patch