Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2018 19:32
Phoenix Point ucztą dla fanów XCOM-a. Gameplay prezentuje nową grę Juliana Gollopa
1006V

Phoenix Point ucztą dla fanów XCOM-a. Gameplay prezentuje nową grę Juliana Gollopa

Firaxis Games prawdopodobnie w tym roku nie zaoferuje graczom kolejnej odsłony serii XCOM, ale sympatycy uniwersum muszą przyglądać się Phoenix Point. Gra na kolejnym materiale potwierdza, że Julian Gollop ma wizję na swój projekt.

W ubiegłym tygodniu miałem okazję wspomnieć o niezwykle ciekawej produkcji. Polacy zdecydowali się zmierzyć z legendą XCOM-a, przyprawić ją sokiem z Bloodborne, a całość ubrać w porządne systemy z Darkest Dungeona – jeśli interesuje Was taki nietypowy mix, to kliknijcie na poniższy odnośnik.

Alder's Blood to połączenie XCOM, Bloodborne i Darkest Dungeon z Polski. Gra potrzebuje naszej pomocy

Na PC Gamer Weekender pojawił się sam Julian Gollop, który postanowił przedstawić graczom swoją wizję na nowego XCOM-a. To właśnie ten Brytyjczyk w 1982 roku rozpoczął swoją karierę w grach wideo, by po zaledwie kilku latach stworzyć UFO: Enemy Unknown, czyli pierwszą odsłonę w serii.

Twórca nie może już tworzyć XCOM-a, więc zdecydował się na Phoenix Point, które czerpie garściami z jego pierwotnego uniwersum. Jest to oczywiście strategia taktyczna, a podczas zabawy gracze zmierzą się z obcymi.

Akcja opowieści została umiejscowiona w 2046 roku, ale niezwykle istotne wydarzenie dla całej historii miało miejsce wiele lat wcześniej – na Antarktydzie naukowcy odkryli tajemniczą próbkę, która okazała się starożytnym wirusem. Znalezisko nie pozwoliło naszej rasie na rozkwit, a przyniosło plagę, bo dość prędko ludzie zostali zdziesiątkowani i teraz walczą o przetrwanie.

Gameplay nie wyróżnia się szczególnie względem ostatnich tytułów Firaxis Games i jest to naprawdę dobra wiadomość dla graczy, którzy uwielbiają uniwersum XCOM. Tytuł jeszcze w tym roku trafi na komputery osobiste, ale na dodatkowe konkrety musimy jeszcze zaczekać.  

Źródło: YouTube.com

Tagi: gameplay Phoenix Point Snapshot Games XCOM