Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.02.2018 11:51
Kingdom Come przegrywa z FIFA 18. Ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii
917V

Kingdom Come przegrywa z FIFA 18. Ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii

Kingdom Come, Monster Hunter World a może Bayonetta 2? Która gra wspięła się na szczyt listy bestsellerów z Wielkiej Brytanii?

Jak co tydzień grupa UKIE/GfK Chart-Track publikuje ranking sprzedaży gier na rynku brytyjskim. Tym razem mamy do czynienia z rewelacyjnym kontratakiem... FIFA 18! Co sprawiło, że gracze gremialnie rzucili się na tę gałę kopaną? Wygląda na to, że zadziałała tu przecena wersji na Switch, którą można nabyć w UK już poniżej 30 funtów. Wg informacji Gfk Chart-Track dobrze sprzedawała się w ubiegłym tygodniu również wersja FIFA 18 na PS4.

Temat Tygodnia: Sukces czy Porażka - Kingdom Come: Deliverance

Zainteresowanie Shadow of the Colossus spadło w Wielkiej Brytanii o 72% w porównaniu z premierowym tygodniem. Exclusive na PS4 spadł w związku z tym na 7 pozycję rankingu.

Co z debiutującym Kingdom Come: Deliverance? Grze Warhorse Studios udało się zająć wysoką, drugą pozycję w rankingu. O powodzeniu może też mówić wydawca Bayonetta 2. Produkcja uplasowała się na piątej pozycji.

Innym debiutującym tytułom nie udało się wejść do listy top 10. Dynasty Warriors 9 uplasowało się na miejscu 13 a remake Secret of Mana na 24.

Co ciekawe - sprzedaż GTA V podskoczyła o 113% w porównaniu ze stanem sprzed 2 tygodni, co zapewniło grze Rockstar pozycję 3 w rankingu.

W ostatnim tygodniu sprzedano ok. 332 tysiące pudełkowych kopii gier na rynku brytyjskim.

Ranking sprzedaży gier w UK (dane z zeszłego tygodnia):

1    FIFA 18
2    Kingdom Come: Deliverance
3    Grand Theft Auto V
4    Monster Hunter World
5    Bayonetta 2
6    EA Sports UFC 3
7    Shadow of the Colossus
8    Call of Duty: WWII
9    Mario Kart 8 Deluxe
10    Assassin's Creed Origins

Źródło: GfK Chart-Track

Tagi: bayonetta 2 kingdom come Monster Hunter World sprzedaż