Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.02.2018 11:04
Uncharted 4. Etap z Crasha nie był emulowany. Naughty Dog stworzyło poziom od zera
2082V

Uncharted 4. Etap z Crasha nie był emulowany. Naughty Dog stworzyło poziom od zera

Kto grał w Uncharted 4 musi kojarzyć wyzwanie związane z poczciwym Szarakiem i Crashem Bandicootem. Jeden z Youtuberów grzebiący w plikach tego znakomitego exclusive'a dokonał ciekawego odkrycia w związku z tą "minigierką".

Okazuje się, że jeden poziom z Crash Bandicoot, który pojawił się w Uncharted 4 wcale nie był emulowany przez PlayStation 4. Użytkownik YouTube znany pod pseudonimem Thekempy przekopał pliki gry, dzięki czemu okazało się, że Naughty Dog odtworzyło ten etap w 100% w środowisku 3D Uncharted 4.

10 lat serii Uncharted i ponad 40 mln sprzedanych kopii

Dowód możecie znaleźć w poniższym filmiku, w 43 sekundzie nagrania. Okazuje się, że etap z pierwszego Crasha został "schowany" pod scenografią związaną z etapem na okręcie. Oznacza to oczywiście, że Naughty Dog musiało nie tylko stworzyć od podstaw wszystkie obiekty 3D związane z tym "Easter Eggiem", ale też zadbać o specjalny filtr nakładający aliasing (ząbkowanie na krawędziach obiektów), tak by Crash przypominał maksymalnie pierwotną wersję gry. Świetnie im to wyszło, bo minigierka z Uncharted 4 jest prawie identyczna z wersją z PSOne.

Tagi: