Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.02.2018 17:40
Soulcalibur VI z nowym zwiastunem. Twórcy prezentują Mitsurugiego
576V

Soulcalibur VI z nowym zwiastunem. Twórcy prezentują Mitsurugiego

Project Soul małymi krokami przedstawia obsadę Soulcalibur VI i najnowszy materiał skupia się na Mitsurugim. Znany wojownik wystąpił na materiale zapowiadającym grę, a dzisiaj pokazuje swoje dynamiczne ruchy.

Soulcalibur VI wciąż nie posiada oficjalnej daty premiery, więc prawdopodobnie te konkrety zostaną ujawnione na tegorocznym E3. W trakcie imprezy może odbyć się prezentacja nowych bohaterów oraz studio powinno ujawnić ostateczne informacje dotyczące wydania.

Soulcalibur VI. Mnóstwo rozgrywki z deweloperami, którzy uczą jak grać

Motohiro Okubo postanowił tym razem opowiedzieć o Mitsurugim. Jest to rekordzista, ponieważ wystąpił we wszystkich dziewięciu odsłonach serii (licząc spin-offy i nadciągający Soulcalibur VI) i od samego początku miażdży przeciwników za pomocą swojej ostrej katany.

Mężczyzna jest synem japońskiego rolnika, który przez lata obserwował jak jego ojczyzna jest niszczona przez wojny oraz bandytów, więc w końcu postanowił chwycić za miecz i stał się samurajem.  Mitsurugi przez wiele lat doskonalił swoją walkę – twórcy wspominają, że na początku długiej podróży miał spory problem z przeciwnikami uzbrojonymi w broń palną (został kilkukrotnie dotkliwie postrzelony), ale w końcu dopracował uniki i od tego czasu nie ma już problemów z takim zagrożeniem.

Warto wspomnieć, że tylko dwóch fighterów wystąpiło w dziewięciu odsłonach – Mitsurugi rywalizuje w tym rankingu z Nightmarem, ale jak wiadomo jest to odrobinę inna sytuacja. Wspomniany wojownik raz wystąpił tylko jako skin, raz był bossem, a raz trafił do gry jako DLC.  

Źródło: YouTube.com

Tagi: Bandai Namco Project Soul Soulcalibur VI trailer zwiastun