Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.02.2018 10:02
Reuters: Google pracuje nad własną konsolą. Yeti pozwoli na streamowanie gier jak PS Now
2532V

Reuters: Google pracuje nad własną konsolą. Yeti pozwoli na streamowanie gier jak PS Now

Google to gigant, który wciąż przejmuje kolejne prężnie działające firmy i ma bardzo ambitne plany. Okazuje się, że amerykańska korporacja ma zamiar wprowadzić niedługo na rynek swoją własną konsolę, zwaną Yeti.

Google stawia na streamowanie gier przez Sieć w stylu, który zaprezentowało Sony w platformie PlayStation Now.

W raporcie Reutera dziennikarze ujawnili, że Google pracuje od dłuższego czasu nad swoją własną technologią w tym obszarze. Amerykański gigant chce prawdopodobnie wprowadzić na rynek swoją własną konsolę, z nazwą roboczą Yeti. Możliwe też, że rozgrywkę będziemy prowadzić z pomocą urządzeń z serii Chromecast.

"Google już dyskutowało o Yeti z twórcami gier. Nie wiadomo jednak jeszcze czy jakieś studio będzie tworzyć exclusivy na ten sprzęt czy też na Yeti będą pojawiać się tylko istniejące już gry w formie streamowania" - czytamy w tekście redakcji Reuters.

Google zatrudniło niedawno Phila Harrisona, który wcześniej pracował na ważnych stanowiskach w Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Harrison ma zadbać o właściwą strategię i rozwój marki Yeti. 

Wg dziennikarzy Reutera pierwsze konkretne informacje na temat Yeti mogą pojawić się 19 marca 2018 roku, podczas Games Developers Conference.

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-google-gaming/google-eyes-gaming-with-yeti-streaming-service-report-idUSKBN1FR2HW

Tagi: