Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.02.2018 11:33
Wsteczna Kompatybilność jeszcze lepsza! Prey i Mafia II nowymi grami w ofercie
1913V

Wsteczna Kompatybilność jeszcze lepsza! Prey i Mafia II nowymi grami w ofercie

Microsoft dwoi się i troi, by zapewniać nam kolejne ciekawe tytuły w ofercie Wstecznej Kompatybilności. Tym razem padło na gry, które zdecydowanie warto sobie przypomnieć.

Po Splinter Cell: Convicition do oferty Wstecznej Kompatybilności dołącza w lutym Mafia II oraz Prey. W obie produkcje wydane na Xbox 360 można od teraz grać również na Xbox One.

Splinter Cell: Conviction w ofercie Wstecznej Kompatybilności

Mafia II została wydana w 2011 roku. Tytuł bazował na koncepcji rozgrywki z serii Grand Theft Auto (wielkie, otwarte miasto), ale wyróżniał się osadzeniem akcji w latach 50. XX-wieku. Produkcja podejmuje temat gangsterskich działań na ulicach amerykańskiego miasta Empire Bay.

Prey to z kolei udana strzelanina FPP z 2006 roku, stworzona przez Human Head Studios. Zrobieniem konwersji na Xbox 360 (platformą wiodącą projektu było PC) zajęła się ekipa Venom Games. Ekipa dobrze wybrnęła z powierzonego zadania, bo tytuł na X360 działał więcej niż poprawnie. Prey zgarnęło kilka sporo bardzo mocnych ocen w recenzjach, co zapewniło całkiem dobrą sprzedaż. Tytuł rozszedł się na całym świecie w nakładzie ok. 1 miliona kopii.

Za informację dziękuję naszemu czytelnikowi Pawłowi.

 

Tagi: sprzedaż wsteczna kompatybilność Xbox xbox one