Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.02.2018 13:02
Warhammer: Vermintide 2 z rozdzielczością natywną 4K na XOne X. "PS4 Pro nie potrafi tego osiągnąć"
1044V

Warhammer: Vermintide 2 z rozdzielczością natywną 4K na XOne X. "PS4 Pro nie potrafi tego osiągnąć"

Niedawno pierwsza odsłona Warhammer: Vermintide doczekała się patcha wprowadzającego wsparcie dla rozdzielczości 4K. Okazuje się, że na lepszą grafikę mogą też liczyć posiadacze Xbox One i PS4 Pro, którzy skupią się na zakup Vermintide 2.

Studio Fathshark przedstawiło pierwsze informacje na temat grafiki w Warhammer: Vermintide 2 na PS4 Pro oraz Xbox One X. Okazuje się, że produkcja zadziała w rozdzielczości natywnej 4K na Xbox One X. Posiadacze PlayStation 4 Pro muszą się natomiast zadowolić natywnym 1440p.

"Pewne rzeczy mogą się jeszcze zmienić, ale mogę potwierdzić, że na pewno zapewnimy wsparcie dla natywnego 4K na Xbox One X i 1440p na PS4 Pro. Dzięki mocniejszemu hardware'owi w obu przypadkach możemy też uzyskać lepszy framerate. Chcielibyśmy też by gracze dysponujący mocniejszym hardwarem mieli priorytet jako host, bo ich sprzęt znacznie lepiej poradzi sobie z wymaganiami dotyczącymi serwera. (...) Xbox One X będzie generować natywną rozdzielczość 4K, której nie potrafi osiągnąć PS4 Pro" - powiedział Robert Bäckström ze studia Fatshark.

Co ważne - konsole zawsze będą renderować obraz w podwyższonej rozdzielczości (4K na XOne X i 1440p na PS4 Pro) - nie ważne jaki TV podłączycie do sprzętu. W przypadku standardowych wyświetlaczy 1080p obraz będzie podlegał downsamplingowi, co zapewni trochę lepszą grafikę (głównie pod względem antyaliasingu) niż bez takiego mechanizmu.

Warhammer: Vermintide 2 pojawi się na rynku w drugiej połowie 2018 r.

Źródło: https://gamingbolt.com/warhammer-vermintide-2-runs-at-native-4k-on-xbox-one-x-1440p-on-ps4-pro

Tagi: