Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2018 20:23
Asterix i Obelix dostaną nowe gry. Pierwszy tytuł od twórców Syberii zadebiutuje w 2018 roku
1082V

Asterix i Obelix dostaną nowe gry. Pierwszy tytuł od twórców Syberii zadebiutuje w 2018 roku

Galowie powracają! Anuman Interactive potwierdziło nabycie praw, na mocy których powstanie zupełnie nowa seria gier z Asteriksem i Obeliksem. Sympatycy znanych wojowników mogą szykować się na pierwszą produkcję, która trafi na rynek pod koniec roku.

Anuman Interactive to francuski wydawca oraz dystrybutor gier, który pracuje nad rozwojem rynku od 2000 roku. Firma współpracuje z między innymi Microïds i dostarcza na rynek historie z serii Syberia.

Asteriks w Italii od dzisiaj w całej Polsce. Nowa przygoda znanych bohaterów

„Zespół The Anuman Interactive jest zachwycony pracą nad tak prestiżową licencją jak Asterix i Obelix. Z niecierpliwością czekamy na to, by gracze wcielili się w tych ikonicznych, międzypokoleniowych bohaterów.”

Powyższe słowa wypowiedział Alain Milly, wiceprezes wydawnictwa Anuman Interactive, który jednocześnie zaznaczył, że jego firma nawiązała wieloprodukcyjną współpracę, a pierwszy projekt zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale 2018 roku. Grę przygotowuje Microïds, czyli autorzy serii Syberia.  

Céleste Surugue, dyrektor zarządzający Les Éditions Albert René, potwierdził, że Asteriks i Obeliks trafią na „aktualne konsole gier wideo”, więc możemy oczekiwać przygód na PlayStation 4, Xboksa One i pewnie na Nintendo Switcha.

Pierwszy tytuł powstaje zapewne od kilku dobrych lat, ale firma zdecydowała się ujawnić nawiązanie współpracy dopiero dzisiaj. Jest to standardowa zagrywka.

Źródło: https://www.gamewatcher.com/news/2018-12-02-asterix-and-obelix-video-games-are-back-anuman-acquires-the-licence

Tagi: anuman interactive Asterix i Obelix Microids