Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2018 19:02
Nintendo zdradziło powód wykorzystania kartonów przy konstrukcji Nintendo Labo
1364V

Nintendo zdradziło powód wykorzystania kartonów przy konstrukcji Nintendo Labo

Nintendo zaskoczyło graczy zapowiadając Nintendo Labo. Kartonowa rozgrywka już wkrótce wkroczy do naszych domów, więc Japończycy chętnie wypowiadają się na temat pomysłu. Firma zdecydowała się wykorzystać kartony z wyraźnego powodu.

Nintendo Labo zbiera bardzo pozytywne opinie. Pierwsi dziennikarze zostali zaproszeni na pokaz koncepcji z pociechami i to właśnie dzieciaki zachwalały produkt, który trafi do sprzedaży już w kwietniu.

Nintendo Labo zbiera pozytywne opinie. Japończycy odniosą kolejny sukces

Wy również zastanawialiście się, dlaczego Nintendo zdecydowało się na kartony zamiast zdecydowanie twardszego plastiku? Okazuje się, że Japończycy po prostu świetnie się bawili podczas tworzenia samych konstrukcji z papieru.

Shinya Takahashi nie ukrywał, że nawet małe porażki podczas tworzenia robota pozytywnie wpłynęły na zespół, który chciał poprawić konstrukcję i stworzyć „zabawkę”:

 „Podczas tworzenia robota metodą „prób i błędów” dobrze się bawiliśmy. Doprowadziło to do sytuacji, że nasza koncepcja Nintendo Labo została opracowana jako coś, co sprawi radość ludziom we wszystkich aspektach, nie tylko przy zabawie z gotowym produktem, ale także w trakcie dokonywania pewnych napraw przy składaniu, po zakończeniu procesu oraz w samym zrozumieniu mechaniki.”

Nintendo jest przekonane, że to właśnie karton pozwoli na większą zabawę. Jednocześnie nie możemy zapomnieć o najważniejszym – Nintendo Labo zostało podobno stworzone z naprawdę porządnych materiałów, które nie zostaną zniszczone podczas pierwszej sesji.

Źródło: https://gamingbolt.com/nintendo-explains-why-labo-uses-cardboard-material

Tagi: Nintendo nintendo labo nintendo Switch