Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.02.2018 20:00
Twórca Counter-Strike oskarżony o płacenie za seks 16-latce
1898V

Twórca Counter-Strike oskarżony o płacenie za seks 16-latce

W ubiegłym tygodniu informowałem naszych czytelników o szybkiej reakcji Valve na zatrzymanie jednego z twórców Counter-Strike’a, a dzisiaj możemy mieć pewność, że korporacja się nie myliła. Jess Cliffe został oficjalnie oskarżony o płacenie za seks 16-latce.

Jess Cliffe jest jednym z twórców legendarnego Counter-Strike’a. Deweloper miał przyjemność stworzyć modyfikację do Half-Life, która została doceniona przez graczy z całego świata, a Valve zdecydowało się kupić jego studio.

Twórca Counter-Strike podejrzany o wykorzystywanie seksualne dziecka. Valve błyskawicznie reaguje

Temat w ubiegłym tygodniu przedstawiła redakcja Kotaku i dzisiaj ponownie Jason Schreier ujawnia szczegóły zatrzymania. Policja w King County (Waszyngton) wczoraj oskarżyła współtwórcę Counter-Strike’a o wykorzystywanie seksualne małoletniej i płacenie 16-letniej dziewczynie za seks, a nawet nagrywanie jednego ze spotkań.

Jak się okazuje dochodzenie rozpoczęło się w maju ubiegłego roku, ponieważ w tamtym okresie dziewczyna pierwszy raz zdecydowała się zeznawać. Według oskarżenia, Cliffe miał spotkać się z 16-laką przynajmniej trzykrotnie od kwietnia do czerwca 2017 roku i za każde spotkanie płacił jej 300 dolarów za godzinę.

Zachary Wagnild, adwokat mężczyzny, powiedział na piątkowej rozprawie kaucyjnej, że jego klient nie wiedział, że dziewczyna jest niepełnoletnia. W raporcie pojawia się nawet wzmianka, że Cliffe zapytał, czy może nagrać jedno ze spotkań, ale gdy dziewczyna odmówiła, to na kolejne i tak przyniósł kamerę i zdecydował się stworzyć film.

Policja jesienią ubiegłego roku wydała nakaz przedstawienia informacji witrynie SeekingArrangement.com, za pomocą której mężczyzna miał umawiać się z dziewczyną. Na stronie znaleziono profil wraz ze zdjęciem oskarżonego.

Cliffe zapłacił 150 000 dolarów kaucji, ale jeszcze w tym miesiącu ponownie pojawi się w sądzie.

Źródło: https://kotaku.com/counter-strike-co-creator-charged-with-paying-16-year-o-1822762847

Tagi: counter-strike jess cliffe valve