Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 03.02.2018 11:51
Age of Empires: Definitive Edition. Zdaniem Microsoftu gra nie wyląduje na Steam przez Valve
909V

Age of Empires: Definitive Edition. Zdaniem Microsoftu gra nie wyląduje na Steam przez Valve

Już niebawem na pecety powróci jedna z największych i najbardziej kochanych serii gier strategicznych w historii naszej branży. Niestety jej wydawca, którym jest Microsoft, nie do końca chce postąpić fair wobec graczy.

Każdy kto choć trochę interesuje się rynkiem gier pecetowych wie, że Microsoft w ostatnim czasie na siłę wpycha swoim klientom swój nie do końca sprawnie działający Windows Store, który to miewa spore problemy nawet z poprawnym pobieraniem danych na dysk.

Twórca Counter-Strike podejrzany o wykorzystywanie seksualne dziecka. Valve błyskawicznie reaguje

Niestety okazuje się, że debiutujący już 20 lutego remaster pierwszego Age of Empires ma trafić wyłącznie na cyfrowe półki Microsoftu, podczas gdy fani usilnie domagają się tego, aby gra trafiła także na Steam. Niestety Zieloni się na to nie zgadzają. Dlaczego?

Zdaniem Jörga Neumanna decyzja ta spowodowana jest tym, ze platforma Valve nie pozwala na cross-play pomiędzy różnymi cyfrowymi sklepami, a MS chce, aby wszyscy gracze, którzy zakupią Age of Empires mogli grać ze sobą online. Tłumaczenie wydaje się być sensowne, gdyby nie jeden mały szczegół. Killer Instinct, również wydany przez Microsoft, jest zarówno na Windows Store jak i Vale i posiada cross-play...

Age of Empires Definitive Edition - Gamescom 2017 - Trailer

Tagi: Age of Empires: Definitive Edition steam valve