Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.01.2018 09:18
Gracze nienawidzą mikrotransakcji? Wyniki EA temu przeczą. Firma chce rozwijać cyfrową monetyzację
1626V

Gracze nienawidzą mikrotransakcji? Wyniki EA temu przeczą. Firma chce rozwijać cyfrową monetyzację

EA może i spokorniało trochę po aferze związanej z loot boxami w Star Wars: Battlefront II. Nie oznacza to jednak, że firma ma zamiar w ogóle zrezygnować z mikrotransakcji.

Niestety możemy być już właściwie pewni, że w kolejnych grach EA pojawią się "usługi online" i mikrotransakcje. Prezes firmy, Andrew Wilson, w trakcie ujawniania najnowszego raportu finansowego (za ostatni kwartał) powiedział, że "wierzy" w opcjonalną cyfrową monetyzację.

Plany EA wobec Anthem i marki Battlefront

"Mogę powiedzieć, że wierzymy w usługi online, w ramach których oferowana jest opcjonalna monetyzacja cyfrowa. Jeśli zrobić to dobrze, taki motyw pozwala na rozwijanie i ulepszanie doświadczeń płynących z naszych gier. Jesteśmy w pełni zaangażowani we współpracę z naszymi fanami, by zapewnić im odpowiednie wrażenia z naszych gier i sieciowych usług".

Prezes EA odniósł się w trakcie swojego wystąpienia do Star Wars: Battlefront II. Andrew Wilson podkreślał, że była to dobra okazja dla firmy "by się wiele nauczyć". Już w tej chwili jednak EA zapowiada, że mikrotransakcje wrócą do Star Wars: Battlefront II "w ciągu kilku miesięcy". Zmianom towarzyszyć będzie zupełnie nowy system rozwoju zawodników.

"Nie chcieliśmy zbudować systemu, który byłby niesprawiedliwy albo nieuczciwy. W związku z tym usunęliśmy ten mechanizm z gry. Mamy szczęście, że naszymi fanami są tacy pasjonaci, którzy komunikują nam kiedy robimy coś dobrze, a kiedy nie. Obecnie pracujemy nad kolejnymi aktualizacjami Battlefront II, które spełnią w najbliższych miesiącach wymagania naszych graczy".

Możemy narzekać na działania i plany EA, ale trzeba zauważyć, że gracze coraz chętniej przeznaczają swoje pieniądze na mikrotransakcje. EA pochwaliło się w trakcie spotkania, że tylko w ostatnim kwartale firma zanotowała przychody na poziomie 787 mln dolarów (dokładne informacje na wykresie poniżej) i to tylko w kategorii mikrotransakcji. Oznacza to wynik lepszy o 39% lepszy rok do roku.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ea-we-believe-in-microtransactions/1100-6456456/

Tagi: ea finanse mikrotransakcje star wars: battlefront ii