Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2018 13:36
Nowe Gran Turismo oficjalnie w produkcji. Kazunori Yamauchi rozpoczął prace nad nowym tytułem
1788V

Nowe Gran Turismo oficjalnie w produkcji. Kazunori Yamauchi rozpoczął prace nad nowym tytułem

Kazunori Yamauchi małymi krokami patrzy w przyszłość. Japończyk oficjalnie potwierdził rozpoczęcie prac nad nowym Gran Turismo i chociaż deweloper nie może potwierdzić, czy otrzymamy pełnoprawną odsłonę, to jednak pierwsze kroki do kolejnych wyścigów zostały już podjęte.

Gran Turismo Sport trafiło na rynek w ubiegłym roku, ale Polyphony Digital zamierza przez wiele lat rozwijać grę. Twórcy jeszcze przed premierą informowali, że zamierzają rozszerzać tytuł przygotowując kolejne samochody, czy też nowe trasy.

Gran Turismo Sport. Polacy w 15 najliczniejszych społeczności gry

Jeszcze kilka lat temu branżowe media informowały o pracach nad Gran Turismo 7, jednak w ostateczności Polyphony Digital zdecydowało się zaoferować graczom produkcję z podtytułem „Sport”. Trudno powiedzieć, czy „Siódemka” będzie kolejnym projektem japońskiego studia, ale możemy mieć pewność, że prace nad nowym Gran Turismo już trwają.

Wiadomość potwierdził Kazunori Yamauchi, który rozmawiał z dziennikarzem witryny Game Watch – legendarny deweloper tworzy nową część od pewnego czasu:

„Nie mogę jeszcze nic mówić, ale od momentu premiery Gran Turismo Sport, zacząłem tworzyć nowe Gran Turismo.”

Yamauchi aktualnie nie jest pewien, czy tytuł otrzyma „7” w nazwie, ale w zasadzie nie jest to pewnie wielkie zaskoczenie, bo znając realia branży i Polyphony Digital, na następcę Gran Turismo Sport zaczekamy dobre kilka lat.

Twórca wspomniał również, że jest szansa na powrót Tourist Trophy, jednak wciąż nie podjęto decyzji, czy jednoślady mogą otrzymać własną grę, czy też po prostu zostaną dodane do Gran Turismo.

Jednocześnie możecie mieć pewność, że Polyphony Digital nie zakończyło prac nad Gran Turismo Sport – tytuł wkrótce otrzyma aktualizację do trybu VR (możliwość jazdy na czas), a kolejne DLC wprowadzą do gry kolejne samochody (klasyczne oraz nowe).

Źródło: http://www.ign.com/articles/2018/01/30/gran-turismo-series-creator-says-hes-already-working-on-the-next-gt-game

Tagi: gran turismo gran turismo 7 Gran Turismo Sport Kazunori Yamauchi Polyphony Digital