Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2018 21:30
Dynasty Warriors x Star Wars. Szef Koei Tecmo ma wielkie marzenie
547V

Dynasty Warriors x Star Wars. Szef Koei Tecmo ma wielkie marzenie

Koei Tecmo odpowiada za między innymi serię Dynasty Warriors, Dead or Alive, czy też fantastyczny Nioh. Firma wrzuca na rynek sporo produkcji, które cieszą się popularnością na całym świecie. Wydawca ma spore plany i firma chciałaby nawet stworzyć grę w świecie Gwiezdnych Wojen.

Nioh był wyjątkowym sukcesem Team Ninja i zarazem Koei Tecmo. To właśnie ta produkcja skłoniła japońskiego wydawcy do inwestowania gotówki w nowe marki, które mają zaoferować graczom najróżniejsze wyzwania.

Attack on Titan 2 to nie tylko walki. Rozbudowane życie miejskie na nowym zwiastunie

Hisashi Koinuma rozmawiał z dziennikarzem GameSpotu o najbliższych planach. Japońska korporacja przygotowuje się do premiery Dynasty Warriros 9, czyli pierwszej gry w serii, która zaoferuje graczom otwarty świat, ale firma już teraz myśli o kolejnych planach.

Prezes Koei Tecmo wspomniał, że jego zespół stale szuka partnerów zainteresowanych stworzeniem nowej gry typu Dynasty Warriors (jak Fire Emblem, Gundam, Legend of Zelda, czy też Berserk), a jego wymarzonym uniwersum jest świat Gwiezdnych Wojen:

„Zawsze o tym mówię, ale Gwiezdne Wojny to olbrzymi sukces i z przyjemnością stworzylibyśmy grę w tym uniwersum.”

Jest to na pewno ciekawa koncepcja, która jednak pewnie nigdy nie zostanie zrealizowana, ponieważ nie możemy zapomnieć, że to Electronic Arts posiada pełną wyłączność na tworzenie produkcji z tej serii.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Koei Tecmo dostrzega sukces Nintendo Switcha i japońska korporacja zamierza w istotny sposób wspierać nową platformę – posiadacze „Przełącznika” już wkrótce zagrają w Attack of Titan 2, czy też mogą zapoznać się z One Piece: Pirate Warriors 3.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/koei-tecmo-still-wants-a-star-wars-dynasty-warrior/1100-6456255/

Tagi: Gwiezdne Wojny Koei Tecmo star wars