Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2018 14:31
Xbox Game Pass to wielka szansa dla gier single-player. Phil Spencer wspomina o sporym zainteresowaniu
2017V

Xbox Game Pass to wielka szansa dla gier single-player. Phil Spencer wspomina o sporym zainteresowaniu

Jedną z największych niespodzianek Microsoftu jest rozszerzenie Xbox Game Pass. W sprawie nowości postanowił wypowiedzieć się Phil Spencer, który zapowiada, że projekt Amerykanów to spora szansa dla gier nastawionych na kampanię.

Microsoft zdecydował się znacząco rozszerzyć Xbox Game Pass oferując klientom swoje ekskluzywne produkcje.

Xbox One X w promocji. Konsola z 2 darmowymi grami

Projekt Microsoftu intryguje wielu graczy, więc fani korporacji z Redmond chętnie zadają pytania dotyczące Xbox Game Pass. Szef marki Xbox chętnie wypowiada się publicznie na temat propozycji i jego ostatnia odpowiedź może zwiastować dobre czasy dla fanów gier nastawionych na kampanię.

Jeden z fanów zapytał, czy Xbox Game Pass jest dobrym miejscem na wprowadzenie unikalnych doświadczeń, czy jest to raczej usługa oferująca dużą wartość?

„Postrzegam Xbox Game Pass jako jedno i drugie. Dla niektórych ta wartość jest dość oczywista. I myślę, że jest to pomysł na nowy model, który otwiera możliwości kreatywne w miejscach, gdzie już ich nie ma. Szczególnie w przypadku gier single-player. Podobną propozycję widzimy w telewizji, ale nie jest to idealna analogia.”

Spencer jednocześnie nie ukrywa, że są prowadzone rozmowy z wewnętrznymi studiami, które mogą w odpowiedni sposób wykorzystać Xbox Game Pass, ale Microsoft zamierza zaprosić do współpracy również twórców zewnętrznych.

Ten model biznesowy ma zachęcić nie tylko zespoły first-party, ale także być dobrą opcją dla deweloperów, którzy poszukują miejsca na zaprezentowanie graczom swoich produkcji.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: microsoft Phil Spencer Xbox Game Pass xbox one