Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2018 18:29
Detroit: Become Human nie zostanie opóźniony. Gra może zadebiutować w czerwcu?
1225V

Detroit: Become Human nie zostanie opóźniony. Gra może zadebiutować w czerwcu, a co ze Spider-Manem?

Wczoraj poznaliśmy datę premiery God of War i wielu graczy obawiało się, że nadejście Kratosa opóźni premierę Detroit: Become Human. Quantic Dream zdecydowało się uspokoić fanów i ponownie wspomniało o premierze.

Detroit: Become Human to najnowsza produkcja francuskiego Quantic Dream. Doświadczeni deweloperzy pracują nad kolejną opowieścią, która pozwoli graczom podjąć wiele trudnych i zarazem moralnych wyborów.

10 najlepszych gier na PlayStation 4

W ubiegłym roku Sony zapowiedziało trzy duże premiery na początek 2018 roku – God of War, Spider-Man i Detroit: Become Human. Wczoraj w końcu poznaliśmy ostateczną datę God of War – tytuł trafi do nas 20 kwietnia – więc z tego powodu niektórzy gracze obawiali się, że Detroit: Become Human zostanie przesunięte na drugą połowę roku.

Quantic Dream postanowiło szybko skomentować sytuację i potwierdziło premierę wiosną 2018 roku, czyli okres od marca do czerwca… Warto w tej sytuacji przyjrzeć się kalendarzowi premier:

  • Marzec to między innymi: A Way Out, Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, Far Cry 5, Sea of Thieves
  • Kwiecień to: God of War
  • Maj to między innymi: Conan Exiles, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Dark Souls Remastered
  • Czerwiec…?

Sony nie ma za dużo czasu na odpowiednią promocję do marca, a trudno uwierzyć, by firma zdecydowała się na wrzucenie tak dużego tytułu w maju – miesiąc po swoim największym hicie tego roku.

Zostaje w tej sytuacji czerwiec, który wygląda nieźle, bo w tym miesiącu jak zawsze odbędzie się E3, więc wydawca otrzyma możliwość wypromowania gry na targach w Los Angeles. Pozostaje tylko jedno pytanie… A co ze Spider-Manem? Szczerze wątpię, by Sony zdecydowało się na wrzucenie gry Insomniac Games w pierwszej połowie roku.

Źródło: Twitter.com

Tagi: data premiery Detroit: Become Human Quantic Dream