Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2018 17:02
Seven Seconds od Netflix na zwiastunie. Znamy datę premiery
1575V

Seven Seconds od Netflix na zwiastunie. Znamy datę premiery

Netflix już w przyszłym miesiącu zaprezentuje swoim subskrybentom kolejną ciekawą produkcje. Dzisiaj poznaliśmy ostateczne informacje dotyczące Seven Seconds, a jednocześnie możemy spojrzeć na zwiastun serialu. Opowieść poruszy temat napięcia na tle rasowym w Ameryce.

23 lutego odbędzie się premiera Seven Seconds, czyli najnowszej produkcji platformy Netflix. Za stworzenie projektu odpowiada Veena Sud, autorka „Dochodzenie” i „Dowody zbrodni”.

Pierwszy zespół: Juventus FC od Netflix już w przyszłym miesiącu. Stacja zdradza szczegóły

Seven Seconds prezentuje historię Brentona Butlera, czyli czarnoskórego nastolatka, który został ciężko zraniony przez białego policjanta w Jersey City. To wydarzenie rozpoczęło otwarty konflikt, podczas którego będziemy świadkami prób tuszowania sprawy.

10 odcinków trafi na platformę tego samego dnia, a w głównych rolach wystąpią: Regina King („American Crime”, „Pozostawieni”) i Clare-Hope Ashitey („Doctor Foster”).

Jest to fikcyjna opowieść, która jednak porusza temat napięcia rasowego w Ameryce, a pewną ciekawostką jest na pewno imię i nazwisko głównego bohatera. Brenton Butler istniał naprawdę i w 2000 roku miał zabić kobietę – 15-latek został oskarżony, ponieważ był jedynym czarnym w miejscu, gdzie policja poszukiwała napastników. Butlerowi groziło dożywocie, a detektyw zajmujący się sprawą nie szukał dowodów, a nawet starał się zmusić zatrzymanego do przyznania się do winy. Dopiero dzięki obrońcy oraz obiektywizmowi ławy przysięgłych oraz sędziego udało się oczyścić młodzieńca z zarzutów. Pół roku później schwytano prawdziwego sprawcę – na podstawie tej historii powstał film "Zabójstwo w niedzielny poranek", który otrzymał nawet Oscara za najlepszy pełnometrażowy dokument.

Tagi: data premiery Netflix serial seven seconds trailer zwiastun