Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2018 16:33
Xbox Watch faktycznie powstawał. Zdjęcia prezentują prototyp
1154V

Xbox Watch faktycznie powstawał. Zdjęcia prezentują prototyp

Microsoft kilka lat temu miał ciekawy pomysł. Wewnętrzny zespół Xboksa pracował nad specjalnym zegarkiem, który miał współpracować między innymi z Xboksem One. Projekt niestety nie został zrealizowany, ale dzisiaj możemy poznać jego historię.

W ubiegłym roku wspominałem o Xbox Watch, jednak w tamtym czasie otrzymaliśmy zaledwie 2 zdjęcia, które w dodatku nie prezentowały włączonego urządzenia. W weekend na Twitterze pojawiły się konkretniejsze materiały, które zebrała redakcja Thurrott.com

Pierwsze informacje o Xbox Watch

Xbox Watch faktycznie powstawał. Nad gadżetem pracował wewnętrzny zespół Xboksa, który miał stworzyć maszynę współpracujące z między innymi Xboksem One. Projekt jednak nigdy nie został przygotowany, ponieważ w pewnym momencie włodarze firmy zrozumieli, że „urządzenie nie współgra z celami Xboksa”.

Mimo wszystko produkcja nie upadła, a zespół został odłączony od działu Xboksa i następnie pracownicy stworzyli formację „Band”, która w późniejszym czasie przygotowała Microsoft Band, czyli „inteligentną opaskę” Amerykanów.

Należy na pewno zwrócić uwagę, że Xbox Watch miał być pełnoprawnym zegarkiem, którego rozmiar i pewnie funkcje przypominałyby Apple Watch. Sprzęt monitorował tętno użytkownika, posiadał wbudowany GPS, a także umożliwiał branie udziału w różnych treningach. Inżynierowie z Redmond chcieli zasilać Xbox Watch za pomocą standardowego wejścia USB, jednak nie byłoby raczej wielkim zaskoczeniem, gdyby wersja przygotowana dla klientów posiadała mniejszy port.

W ostateczności prace na Xbox Watch nie zostały zakończone, ale w galerii możecie spojrzeć na kilka zdjęć prezentujących koncepcję.

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/150728/microsofts-xbox-watch-piece-time-forgot

Tagi: microsoft xbox xbox 360 xbox one xbox watch