Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2018 15:06
Wiedźmin od Netflix ze scenariuszem dla pilotażowego odcinka
1540V

Wiedźmin od Netflix ze scenariuszem dla pilotażowego odcinka

Netflix wciąż pracuje nad serialem w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, ale możemy mieć pewność, że premiera wszystkich odcinków nie odbędzie się w 2018 roku. Lauren S. Hissrich potwierdziła przygotowanie scenariusza do pierwszego, pilotażowego odcinka.

Andrzej Sapkowski nie zamierza współpracować z platformą Netflix nad rozwojem swojego uniwersum. Pisarz po prostu sprzedał prawa do Wiedźmina i nie chce w jakichkolwiek sposób pomagać zespołowi odpowiedzialnemu za adaptację.

Wiedźmin od Netflix bez Andrzeja Sapkowskiego. Pisarz nie chce pracować nad jakąkolwiek adaptacją

Lauren S. Hissrich pewnie nie przejęła się tymi słowami, ponieważ scenarzystka potwierdziła w weekend zakończenie prac nad scenariuszem do pilotażowego odcinka, więc teraz bez najmniejszego problemu mogą rozpocząć się prace nad kolejnymi epizodami.

To z jednej strony bardzo dobra wiadomość, ponieważ wiemy, że Wiedźmin od Netflix przekroczył „ważny moment” i wszystko nabiera odpowiedniej skali, jednak z drugiej strony sympatycy serii muszą uzbroić się w sporo cierpliwości.

Wizja świata Sapkowskiego od Hissrich na pewno nie trafi na serwery w przeciągu następnych kilku, czy też nawet kilkunastu miesięcy. Przedstawiciele stacji wciąż stoją przed zadaniem wybrania odpowiednich aktorów, którzy zaprezentują kluczowych bohaterów Wiedźmina.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Netflix netflix polska wiedźmin wiedźmin 3: dziki Gon