Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.01.2018 16:51
Nvidia interweniuje w sprawie kopalni kryptowalut niszczących rynek kart graficznych
7595V

Nvidia interweniuje w sprawie kopalni kryptowalut niszczących rynek kart graficznych

Problem z kopaczami kryptowalut nasila się w naszej branży z dnia na dzień i przybiera wprost absurdalnych rozmiarów, przez co najbardziej cierpimy my, konsumenci.

Wydawać by się mogło, że ogromny popyt, jaki generują kopacze na karty graficzne jest dla ich producentów jak najbardziej na rękę, bo coraz droższe karty rozchodzą się jak świeże bułeczki. 

Najlepsza zima w grach wideo

Jednakże problemem jest to, że zamiast trafiać do graczy, zostają one składane w swoiste super hiper mega ultra mocne jednostki kopiące bitcoiny i inne kryptowaluty. W tej sprawie zaczęła już... albo w sumie dopiero, interweniować Nvidia - jeden z topowych producentów kart graficznych na rynku. 

Jaka jest reakcja firmy na tę sytuację? Zieloni postanowili ruszyć z wielką akcją ograniczenia podaży swoich kart, maksymalnie zmniejszając liczbę kart graficznych, którą może zakupić jeden klient. Takie zalecenia wystosowała do swoich wszystkich licencjonowanych sprzedawców oraz na własnej stronie internetowej, gdzie także można zakupić ich produkty.

Niestety nie wiadomo ile to nam da, choć ważne jest, że podjęto w ogóle taki krok w stronę normalizacji tej sytuacji. Absurdem jest przecież to, że sprzedawcy muszą dowozić sobie towar Airbusami, aby zaspokoić kopalniany popyt.

Tagi: karty graficzne kryptowaluty nvidia pc problem