Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 13.04.2010 20:25
Gears of War 3 - kolejne detale
1075V

Gears of War 3 - kolejne detale

Teraz, gdy już poszły konie po betonie i świat dostał kolejny hicior do oplotkowania, niektórym ciężko będzie utrzymać język na wodzy i zachować sekrety gry wyłącznie dla siebie. Dzisiejszy dzień przyniósł kolejną garść doniesień o produkcji Epic Games...xxxxx

 

Zaledwie kilkanaście godzin temu Cliff Bleszinski ujawnił pierwszy trailer Gears of War 3, a już mamy dla Was kolejne konkrety odnośnie zawartości gry. Udało się je zebrać z wywiadów jakie Cliffy udzielił od tego czasu, a dodatkowo on sam nie szczędzi przecieków na swoim Twitterze. Co jak co, ale najwięksi tej branży budowanie hype'u i marketing prostymi środkami mają opanowane do perfekcji. Co zatem wiemy nowego, poza wcześniej ujawnioną porcją ciekawostek?

 

Akcja finalnego epizodu trylogii będzie rozgrywać się 18 miesięcy po zakończeniu sequela. Nowa rasa widoczna na filmie nazywa się Lambent i zajmie miejsce coraz mniej widocznych na Serze Locustów (choć ich również nie zabraknie). A nowe zagrożenie wymaga nowych środków perswazji - Pendulum Lancer, zakończony czymś w rodzaju bagnetu, pozwoli wyprowadzać nowy typ ataków melee oraz łączyć je z prowadzeniem typowego ostrzału, bez zmiany broni. Wiele wskazuje także na to, że będziemy mogli spojrzeć na pole bitwy nie tylko oczami znanych nam chłopaków z Delta Squad, ale także z perspektywy innych członków koalicji COG. A skoro wcielimy się w członków innych oddziałów, może to oznaczać, że pewne sekcje gry postrzegać i rozgrywać będziemy w całkiem nowy dla serii sposób. To jedyne sensowne wytłumaczenie takiej zmiany - czyżby więc informacja ta wiązała się z ujawnionymi wcześniej sekcjami podwodnymi oraz w dżungli ? Czas pokaże... Bleszinski potwierdził za to - zgodnie z naszymi przypuszczeniami - że blondwłosą istotą z trailera jest Anya, dawny kontakt radiowy bohaterów z bazą. Jeszcze bardziej znaczącym pewniakiem jest 4-osobowy tryb kooperacji, jaki dostaniemy w kampanii! To również info prosto od Cliffa.

Scenariusz do gry tworzy Karen Traviss (tak, kobieta!), mająca na koncie nie tylko nowele z uniwersum Star Wars i Halo, ale także trzy opowieści ze świata Gears of War.

 

Jakie nowości i zmiany w rozgrywce może Waszym zdaniem przynieść wprowadzenie do gry nowych postaci i lokacji?

Tagi: epic games Gears of War 3