Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.01.2018 11:05
Firmware 5.05 do PlayStation 4 już dostępny
6845V

Firmware 5.05 do PlayStation 4 już dostępny

Piraci nie dają za wygraną, wykorzystując luki w zabezpieczeniach systemowych PlayStation 4. Jak łatwo się domyślić Sony jest mocno zaangażowane w ochronę swoich interesów, co gwarantuje wydawanie kolejnych aktualizacji systemowych.

Bez fanfar Sony opublikowało dzisiaj kolejną aktualizację systemową PlayStation 4. Firmware 5.05 tradycyjnie już "poprawia wydajność systemu" i tyle jeśli chodzi o oficjalne informacje. Pliki zajmują ok. 350 MB.

Firmware 5.50 to kolejna ważna aktualizacja PS4

Nieoficjalnie chodzi prawie na pewno o ciągłą walkę japońskiej korporacji z pirackim softwarem. Pewna grupa osób nie ustaje w staraniach, by pirackie oprogramowanie odpalało się na PS4, co jednocześnie zapewnia nam "atrakcje" w postaci konieczności instalowania nic nie wnoszących (z punktu widzenia użytkownika) aktualizacji systemowych. Zaledwie 1 miesiąc temu musieliśmy instalować łatkę 5.03, która również nie przynosiła żadnych nowych funkcji. 

Wiadomo już, że następną dużą aktualizacją systemową będzie firmware 5.50. Sony już szuka besta testerów do szykowanych nowości.

Tagi: aktualizacja systemowa firmware firmware 5.50 playstation 4 ps4