Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2018 18:30
Nowy Alien powstaje! Shooter na PlayStation 4, Xbox One i PC
4401V

Nowy Alien powstaje! Shooter na PlayStation 4, Xbox One i PC

Genialna wiadomość dotarła do nas z FOX. Wytwórnia zdecydowała się nabyć studio, które będzie odpowiedzialne za stworzenie nowej gry w uniwersum Aliena i nie będzie to mała popierdółka na telefony, a pełnoprawny shooter na duże platformy.

FoxNext Games – specjalna dywizja 20th Century Fox zajmująca się tworzeniem gier, produktami dla wirtualnej rzeczywistości oraz specjalnymi parkami rozrywki – potwierdziła nabycie studia, które ma pracować nad zupełnie nową produkcją w świecie Aliena.

Disney już robi porządki - skasował nowego Obcego!

Cold Iron Studios stoi przed wyjątkowo wymagającym zadaniem. To właśnie ta ekipa będzie pracować nad nowym Obcym, który będzie strzelanką i trafi na „komputery osobiste oraz konsole”, więc możemy oczekiwać wersji na przynajmniej PlayStation 4 i Xboksa One.

Na wielkie szczegóły musimy jeszcze zaczekać, bo Cold Iron Studios zostało przejęte przez FoxNet Games dzisiaj, jednak warto pamiętać, że ten zespół pracował nad między innymi Borderlands, BioShock Infinite, czy też Star Trek Online.

Ostatnia odsłona Aliena trafiła do graczy w 2014 roku, jednak Obcy: Izolacja był survival horrorem, w którym niezbyt często sięgaliśmy po broń.

FoxNet Games zamierza w prężny sposób rozwijać marki należące do 20th Century Fox i już w tym roku na rynku zadebiutuje Marvel Strike Force – jest to taktyczny RPG przygotowany na urządzenia mobilne.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/new-alien-video-game-works-foxnext-1075224

Tagi: alien Cold Iron Studios fox FoxNext Games obcy