Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2018 17:07
Polski serial od Netflix ze znanymi nazwiskami. Ruszają prace nad opowieścią
4372V

Polski serial od Netflix ze znanymi nazwiskami. Ruszają prace nad opowieścią

Netflix Polska w ubiegłym roku potwierdził prace nad pierwszym, polskojęzycznym serialem, a już w tym tygodniu na planie padnie pierwszy klaps. W Warszawie pojawiło się kilku znanych aktorów.

Netflix systematycznie rozszerza swój katalog o produkcje z całego świata i prawdopodobnie jeszcze w tym roku widzowie otrzymają możliwość poznania pierwszej, polskojęzycznej historii. Reżyserkami tytułu są Agnieszka Holland oraz jej córka Kasia Adamik.

Najlepiej zapowiadające się seriale 2018 roku

Od ubiegłorocznego ogłoszenia serialu nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji dotyczących prac nad przygodą, ale już w tym tygodniu w Warszawie zostaną nakręcone pierwsze sceny.

Według informacji redakcji FilmStart.pl na planie pojawili się między innymi:

  • Michalina Olszańska (m.in. „Miasto 44”, „Jack Strong”, „Matylda”)
  • Maciej Musiał (m.in. „Rodzinka.pl”, „Mój biegun”, „Czas honoru – Powstanie”)
  • Andrzej Chyra (m.in. „Symetria”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Katyń”, „Komornik”)
  • Zofia Wichłacz (m.in. „Miasto 44”, „Powidoki”, „Pokot”, „Amok”, „Zgoda”)
  • Robert Więckiewicz (m.in. „Vinci”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”, „Ile waży koń trojański”, „Wymyk”)
  • Patrycja Wolny (m.in. „Pokot”, „To co posiadasz”, „Krzycz, jeśli chcesz”)

Trudno powiedzieć, czy serial osiągnie sukces, jednak nie ukrywam, że od pierwszej informacji z zaciekawieniem czekałem na poważniejsze szczegóły. Agnieszka Holland pracowała nad kilkoma wyjątkowymi historiami, więc może i tym razem będziemy pozytywnie zaskoczeni?

Tak prezentują się szczegóły szpiegowskiego thrillera umiejscowionego w klimacie zimnej wojny:

„Twórcy zdecydowali się przedstawić alternatywną historię świata, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Akcja przeniesie widzów do 2002 roku, czyli dokładnie 20 lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku – to właśnie wtedy zostały zniszczone ostatnie nadzieje Polaków, ponieważ wydarzenie zapobiegło upadkowi Związku Radzieckiego. Spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce, został odkryty przez oficera śledczego oraz studenta prawa. Po dokładnie 20 latach, przywódcy reżimu postanawiają wcielić w życie tajny plan stworzony jeszcze w latach 80. wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem. Plan ma odmienić wszystkich życie Polaków i w zasadzie mieszkańców całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może doprowadzić do rewolucji, jednak rządzący chcą za wszelką cenę utrzymać plan w tajemnicy i nie cofną się przed niczym, by go wypełnić.”

Źródło: http://www.filmstart.pl/index.php/2018/01/16/ruszaja-zdjecia-do-pierwszego-polskiego-serialu-netflixa/

Tagi: Agnieszka Holland netflix netflix polska serial