Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2018 16:31
Bluepoint Games to „mistrzowie remasterowania”. Sony przedstawia studio
1489V

Bluepoint Games to „mistrzowie remasterowania”. Sony przedstawia studio

Bluepoint Games to niezależne studio, które od wielu lat ściśle współpracuje z Sony. Deweloperzy z Teksasu przygotowują kolejny port na PlayStation 4 i z tej okazji Sony zdecydowało się przedstawić zespół.

Odrestaurowana odsłona Shadow of the Colossus trafi na PlayStation 4 już na początku przyszłego miesiąca.  Bluepoint Games ponownie nie zawiodło oczekiwań fanów marki PlayStation i zajęło się znaczącym ulepszeniem znanej historii.

Shadow of the Colossus Remake. Szczęka na podłodze! Poprawki graficzne są naprawdę konkretne

Bluepoint Games to ciekawe studio. Twórcy nadal szczycą się swoją niezależnością, jednak to właśnie ta ekipa wydała w 2006 roku Blast Factor na PlayStation 3 i była to jedna z dwóch gier dostępnych w tamtym czasie na PlayStation Store.

Deweloperzy w kolejnych latach zajęli się pracą nad portami – to właśnie ten zespół przerzucił God of War Collection oraz The Ico & Shadow of the Colossus Collection na PlayStation 3, Metal Gear Solid HD Collection na PlayStation 3 i Xboksa 360, PlayStation All-Stars Battle Royale na PlayStation Vitę, Flower na PlayStation 4 i PlayStation Vitę, a nawet Titanfall na Xboksa 360. W ostatnich latach deweloperzy rozwijali bibliotekę PlayStation 4 i wrzucili Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a oraz Gravity Rush Remastered na najnowszą platformę Sony.

Widząc poniższy materiał sądziłem, że pod koniec filmu pojawi się coś na wzór „Witamy w rodzinie”, jednak Japończycy nadal nie zdecydowali się wykupić studia. Jest to bardzo interesująca sytuacja, bo bez wątpienia to jedna z najlepszych portujących ekip, która potrafi nie tylko bez większych problemów przenieść grę, ale również dba o ulepszenia.

To może w przyszłości zapowiedź poprawionego Demon’s Souls? ;)

Źródło: YouTube.com

Tagi: Bluepoint Games PlayStation 4 Shadow of the Colossus Sony