Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2018 19:07
Legion samobójców 2 zajmie się producent 50 twarzy Greya. Nowe daty premier Deadpool 2, Nowi Mutanci i Gambit
821V

Legion samobójców 2 zajmie się producent 50 twarzy Greya. Nowe daty premier Deadpool 2, Nowi Mutanci i Gambit

W świecie mutantów sporo się dzieje. Otrzymaliśmy konkretne informacje dotyczące drugiej części Legionu samobójców, pozytywne szczegóły premiery „Deadpool 2”, a zarazem niepokojącą wiadomość związaną z „Nowymi Mutantami” oraz „Gambitem”.

Zacznijmy od pozytywnych wieści. Ryan Reynolds potwierdził na swoim Twitterze nową datę premiery „Deadpool 2” – historia nie trafi do kin 1 czerwca, a już 18 maja. Nową opowieść Wade'a Wilsona zobaczymy dwa tygodnie wcześniej.

Najciekawsze premiery filmów w 2018 roku

Trudno jednak mówić o pozytywach związanych z „New Mutants” – dobrze zapowiadająca się historia miała trafić do kin 13 kwietnia 2018 roku, ale wytwórnia zdecydowała się opóźnić premierę na 22 lutego 2019 roku.

Opóźnienie zaliczył również solowy film Gambita. Remy LeBeau miał zaprezentować swoje karciane umiejętności w lutym 2019 roku, ale historia trafi na wielki ekran 7 czerwca 2019 roku – w tym wypadku przełożenie premiery na szczęście nie jest wyjątkowo wielkie.

Skąd te zmiany? Według informatorów spore zamieszanie wywołało przejęcie 21th Century Fox przez Disneya, a dodatkowo w przypadku „Nowych Mutantów” zdecydowano się zagęścić klimat i przedstawić mroczniejsze wydarzenia. „Deadpool 2” ma podobno wskoczyć do kin wcześniej ze względu na premierę „Solo: A Star Wars Story” (25 maj), natomiast Gambit stracił reżysera – Gore Verbinski nie potrafił dogadać się z producentami.

Na zakończenie wspomnę jeszcze o „Legion samobójców 2” – nowym producentem filmu został Michael De Luca, który ostatnio pracował nad trylogią „50 twarzy Greya”. Wcześniej twórca miał okazję zająć stołek producenta w dwóch częściach „Blade – Wieczny łowca”, dwóch odsłonach „Ghost Rider”, czy też stworzył „Kapitan Phillips”.

Źródło: http://variety.com/2018/film/news/suicide-squad-2-michael-de-luca-1202645015/

Tagi: gambit legion samobójców 2 new mutants nowi mutanci