Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2018 14:06
Prezes Sony Interactive Entertainment nie odcina się od gier jako usługi. Ktoś założył fikcyjne konto
1164V

Prezes Sony Interactive Entertainment nie odcina się od gier jako usługi. Ktoś założył fikcyjne konto

John Kodera jest teraz najważniejszą osobistością w Sony Interactive Entertainment, więc graczy ciekawi zdanie prezesa na temat między innymi mikrotransakcji, lootboxów, czy też systemu „gra jako usługa”. Sytuację postanowił wykorzystać pewien śmieszek, który stworzył fikcyjne konto na Twitterze.

John Kodera nie ma łatwego zadania. Każde słowo prezesa Sony Interactive Entertainment jest brane pod lupę przez fanów marki, którzy mają nadzieję, że korporacja pod nowymi rządami odniesie kolejne sukcesy.

Nowy prezes Sony Interactive Entertainment odcina się od koncepcji gier pojmowanych jako usługi

Właśnie z tego powodu wielu graczy zdecydowało się śledzić nowe konto na Twitterze, które miał założyć John Kodera. Mężczyzna zdecydował się dość prędko wypowiedzieć na temat systemu „gra jako usługa”, czyli produkcji, które debiutują i są następnie latami wspierane przez liczne dodatki – propozycję bardzo dobrze prezentuje między innymi Destiny.

Kodera miał w pełni odrzucić pomysł „gry jako usługi” wśród wewnętrznych zespołów Sony, jednak okazuje się, że konto prezesa nie było prawdziwe. Ktoś zdecydował się stworzyć fikcyjny profil.

Konto jest oczywiście teraz zablokowane, jednak jak się okazało, fikcyjny John Kodera był obserwowany przez wielu pracowników Sony, więc mogliśmy się spodziewać, że konto jest prawdziwe – w tym gronie znalazł się Shuhei Yoshida, który aktywnie działa na Twitterze.

Należy na pewno pamiętać, że to właśnie  John Kodera zapowiedział „badanie mikrotransakcji” przez wewnętrzne studia Sony, które podobno nie generują odpowiedniej gotówki za pomocą rozszerzeń.

Źródło: http://www.gamepro.de/artikel/ps4-games-as-a-service-gehoert-nicht-zur-vision-von-playstation-sagt-neuer-sie-chef,3324495.html

Tagi: john kodera playstation 4 Sony Sony Interactive Entertainment