Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.01.2018 13:02
Prince of Persia. Autor kultowej marki chce przywrócić ją do życia
854V

Prince of Persia. Autor kultowej marki chce przywrócić ją do życia

W eterze zapanowała cisza. Temat Prince of Persia praktycznie nie istnieje od wielu lat. To może się jednak niedługo zmienić.

Marka Prince of Persia przeżywała renesans na PS2/Xboksie i GameCubie. Ubisoft naprawdę się postarał we wskrzeszeniu tej zasłużonej serii, której korzenie tkwią w 8-bitowej epoce. W kolejnych latach jednak wiadomości na temat tej serii wygasły. Fani pytają w związku z tym autora pierwszego Prince of Persia, czy jeszcze zobaczą nowe odsłony "Księcia Persji".

Prince of Persia we wstecznej kompatybilności dla Xbox One

Wygląda na to, że to możliwe. Jordan Mechner, który zaprojektował pierwsze Prince of Persia i był designerem m.in. genialnego The Sands of Time odpowiedział fanom na swoim Twitterze, że "robi co może", by przywrócić markę Prince of Persia do życia.

Wszystko zależy teraz od Ubisoftu, do którego należą prawa wydawnicze do marki Prince of Persia. Pytanie tylko czy wśród graczy jest dostateczne zainteresowanie tą klasyczną serią, by wydawca zainwestował w taki projekt?

Póki co pozostaje nam wracanie do najlepszych odsłon serii z epoki PS2/Xboksa. Gracze mogą odbywać takie nostalgiczne podróże dzięki opcji wstecznej kompatybilności na Xbox One. Sprzęt Microsoftu w październiku 2017 r. dorobił się wsparcia dla ponadczasowego Prince of Persia: The Sands of Time.

Źródło: Twitter

Tagi: 8-bitów jordan mechner klasyka prince of persia prince of persia the sands of time