Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2018 17:09
SteelSeries Rival 600. Duńczycy prezentują myszkę z dwoma sensorami
948V

SteelSeries Rival 600. Duńczycy prezentują myszkę z dwoma sensorami

Na targach CES 2018 nie zabrakło przedstawicieli SteeSeries. Producent zaprezentował nową myszkę z serii Rival, która zaoferuje podwójny sensor TrueMove3+. Urządzenie trafi do sympatyków nowoczesnych urządzeń w lutym.

SteelSeries Rival 600 to spora ciekawostka. Urządzenie zostało wyposażone w dwa sensory optyczne TrueMove3+, a dodatkowo klienci otrzymają możliwość regulacji wagi sprzętu. Myszka została wyprofilowana dla praworęcznych graczy.

SteelSeries Arctis 3 Bluetooth – recenzja najlepszego headsetu dla Nintendo Switch

Najnowsza propozycja zaskakuje ze względu na dwa sensory – jak podaje sam producent „TrueMove3+ to połączenie dwóch sensorów”, które śledzą standardowe ruchy użytkownika (pierwszy) i te nad powierzchnią podkładki (drugi – LOD, lift-off distance). Gracze w tej sytuacji mogą mieć pewność, że myszka idealnie zareaguje nawet podczas dynamicznej zabawie – Duńczycy pozwolą ustawić wysokość odczytu i dzięki temu zawodnicy dostosowują mysz do swojego stylu gry.

Tak prezentują się szczegóły sensorów:

„Podstawowy sensor optyczny to znana z myszek 310 jednostka TrueMove3, o 12.000 CPI, 350 IPS, stworzona we współpracy z firmą PixArt. Za sprawą specjalnie zaprojektowanego SROM, TrueMove3 pozwolił na wzrost precyzji i zmniejszenie czasu reakcji.  Dodatkowo drugi sensor posiada linearny czujnik optyczny do odczytu głębi, co zmniejsza LOD do – najlepszego wyniku na rynku – 0.5 mm.”

Sprzęt zaoferuje do 256 kombinacji modyfikacji wagi oraz balansu. Odważniki w tym wypadku montowane są po bokach i dzięki temu klient otrzyma możliwość dostrojenia środka ciężkości i dostosowania go do rodzaju chwytu oraz stylu grania. Waga Rival 600 bez dodatkowego obciążenia to 96 gramów, zaś w zestawie znajdzie się osiem 4-gramowych odważników.

SteelSeries Rival 600 został wyceniony na 379 zł i trafi do pierwszych klientów w połowie lutego, jednak warto zwrócić uwagę, że w tym okresie myszka będzie dostępna wyłącznie w wybranych sklepach. Premiera odbędzie się w marcu.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CES 2018 SteelSeries steelseries rival 600