Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2018 14:05
Czarna Pantera na ostatnim zwiastunie. Marvel zarysowuje fabułę
1702V

Czarna Pantera na ostatnim zwiastunie. Marvel zarysowuje fabułę

Marvel Cinematic Universe rozpoczyna 2018 rok od Czarnej Pantery. Film w reżyserii Ryana Cooglera zadebiutuje na rynku już w przyszłym miesiącu, więc wytwórnia zaprasza widzów na kolejny zwiastun.

Ryan Coogler nie ma wybitnie wielkiego dorobku jako reżyser. W 2013 roku zaprezentował widzom „Fruitvale”, a w 2015 roku fani pognali do kin na „Creed: Narodziny legendy”. Amerykanin jednocześnie przygotowywał opowieści do wymienionych filmów.

Najciekawsze premiery filmów w 2018 roku

Nie inaczej jest w przypadku "Czarnej Pantery". Coogler zajął stołek reżysera, a jednocześnie wraz z Joem Roberto Colem stworzył przygodę, którą widzowie zobaczą w kinach dokładnie 14 lutego.

Najnowsza przygoda została umiejscowiona po wydarzeniach z „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” – główny bohater T’Challa (Czarna Pantera) powraca do Wakandy, gdzie ma objąć tron po śmierci ojca. Niestety, jego władza zostaje zakwestionowana przez dawnego przeciwnika i w konsekwencji rozpoczyna się wielki, międzynarodowy konflikt.

W postać Czarnej Pantery wciela się Chadwick Boseman, który miał okazję założyć dopasowany, czarny kostium już w „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” i zobaczymy go w dwóch kolejnych filmach z serii Avenrgers. Aktor wystąpił również w między innymi „Bogowie Egiptu” oraz „Get on Up”.

Jest to pierwszy film z III fazy Marvel Cinematic Universe w 2018 roku. Wcześniej widzowie zobaczyli „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, „Doktor Strange”, „Strażnicy Galaktyki vol. 2”, „Spider-Man: Homecoming”, czy też „Thor: Rangarok”. W kolejnych miesiącach zasiądziemy w salach kinowych na „Avengers: Wojna bez granic” (kwiecień) oraz „Ant-Man and the Wasp” (sierpień). W 2019 roku odbędą się premiery „Capitan Marvel” (marzec) i niezatytułowanego filmu z Avengersami w roli głównej (maj).

Źródło: YouTube.com

Tagi: black panther czarna pantera marvel Marvel Cinematic Universe