Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.01.2018 12:59
"Nie przeszkadzać". Microsoft wprowadza nowe opcje do systemu Xbox One
3623V

"Nie przeszkadzać". Microsoft wprowadza nowe opcje do systemu Xbox One

Microsoft cały czas stara się uprzyjemnić graczom korzystanie z Xbox One. Właśnie poznaliśmy nową opcję, która jest już testowana przez osoby biorące udział w programie Xbox Insider.

"Nie przeszkadzać" - taki status będziemy mogli niedługo ustawiać po zalogowaniu się w Xbox Live. Programiści Microsoftu wprowadzili już opcję "Do not disturb" do testowej wersji firmware'u Xbox One, która aktualnie dostępna jest tylko dla osób objętych programem Xbox Insider.

Wybranie opcji Nie przeszkadzać ma nam zapewniać spokój, gdy tego sobie życzymy. Inni użytkownicy zobaczą oczywiście rzeczony status a wszelkie powiadomienia nie będą wyświetlane na ekranie do momentu wybrania innej opcji. Stan Nie przeszkadzać nie będzie też pozwalać na przyjmowanie zaproszeń od znajomych.

Kolejne nowości zmierzające do Xbox One to m.in. wzbogacenie menu związanego z Osiągnięciami. Menusy pokażą, jak blisko jesteśmy od zaliczenia danego Osiągnięcia. Listę będzie można przeglądać z pomocą nowych opcji sortowanie ("najbliżej celu", "najbardziej pospolite", "najrzadsze", "najwyższy gamerscore" itd). Microsoft wprowadzi też możliwość automatycznego wyłączania konsoli w rozszerzonym przedziale czasu (po 2, 3, 4 lub 5 godzinach nieaktywności) oraz Mini Game Huby dostępne z poziomu Guide.

Nie wiadomo jeszcze niestety, kiedy aktualizacja wyjdzie z fazy testów i trafi do wszystkich posiadaczy XOne.

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/149861/xbox-ones-upcoming-do-not-disturb-mode-lets-you-ignore-all-the-distractions

Tagi: aktualizacja systemowa firmware microsoft xbox xbox one