Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2018 18:58
Hunt Down The Freeman to spin-off serii Half-Life. Twórcy dostali błogosławieństwo Valve
2350V

Hunt Down The Freeman to spin-off serii Half-Life. Twórcy dostali błogosławieństwo Valve

Valve wciąż nie ma zamiaru rozwijać serii Half-Life, więc sprawę w swoje ręce biorą niezależni deweloperzy. Hunt Down The Freeman zadebiutuje już w przyszłym miesiącu i jest to bardzo ciekawa sytuacja ze względu na zielone światło wydane przez Valve.

Hunt Down The Freeman to gra akcji umiejscowiona w uniwersum Half-Life. Za produkcję odpowiada studio Royal Rudius Entertainment, które otrzymało zgodę na przygotowanie produkcji od Valve. Zdaniem deweloperów jest to spin-off „opowiadający historię złoczyńcy”.

Steam nigdy nie było tak popularne. Duży przypływ graczy do platformy PC

Twórcy przygotowali ponad 14-godzinną opowieść, w której trafimy do ponad 40 lokacji, zapoznamy się z „wciągającą rozgrywką”, scenkami przerywnikowymi, czy też mocnym soundtrackiem. Twórcy zapowiadają „nową przygodę, nowego bohatera, nową historię i nowy punkt widzenia” – Hunt Down The Freeman nie będzie kolejną powtórką z rozrywki, a wrzuceniem gracza w wir wydarzeń, które pozwolą lepiej zrozumieć cały świat wykreowany przez Valve.

W trakcie opowieści nie zabraknie sporo strzelania, a autorzy obiecują znaczące rozwinięcie zdolności postaci – teraz upadek z trzech metrów nie sprawi, że protagonista umrze, ponieważ twórcy dopracowali system parkouru i całej wspinaczki.

Trudno powiedzieć, czy HDTF osiągnie sukces, jednak bez wątpienia jest to spora ciekawostka. Premiera Hunt Down The Freeman odbędzie się 2 lutego, więc sympatycy uniwersum Half-Life powinni przyglądać się tej produkcji.

Źródło: http://store.steampowered.com/app/723390/Hunt_Down_The_Freeman/

Tagi: Half-Life hunt down the freeman royal rudius entertainment valve