Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 08.01.2018 15:30
Kinowe premiery tygodnia - Pomniejszenie
682V

Kinowe premiery tygodnia - Pomniejszenie

W tym tygodniu kina czeka miniaturyzacja oraz garść staroszkolnej, czystej akcji w wykonaniu Liama Neesona.

Początek roku. Spokój, cisza, zaś sale kinowe wciąż są pełne fanów Gwiezdnych wojen próbujących przekonać się, czy "Ostatni Jedi" faktycznie jest tak zły jak mówią. Tymczasem na ekranach pojawi się w tym tygodniu kilka obrazów, które być może warto będzie obejrzeć.

12 stycznia (piątek):

Pomniejszenie

Ciekawa krzyżówka science-fiction i satyry. W niedalekiej przyszłości naukowcy odkrywają sposób na zmniejszanie organizmów, co może rozwiązać najbardziej palące problemy życia na ziemi - przeludnienie, niedobory żywności, różnice społeczne. Poczciwy terapeuta Payl Safranek, chcąc zacząć nowe życie, korzysta z okazji miniaturyzacji. Jednak mniejszy rozmiar nie oznacza wcale mniejszych problemów... 

Czas trwania: 135 minut

Gatunek: science-fiction, komedia, dramat

Reżyseria: Alexander Payne

Obsada: Matt Damon, Christoph Waltz, Hong Chau, Kristen Wiig, Neil Patrick Harris

Pasażer

Liam Neeson is back! Ponownie wciela się - zgodnie ze swoim emploi - w twardziela mimo woli. Agent ubezpieczeń Michael Woolrich od 10 lat jeździ tą samą linią do pracy. Pewnego dnia tajemnicza kobieta zleca mu zadanie odnalezienia pasażera, który nie powinien się w tym pociągu znajdować. Szybko przekonuje się, że został wciągnięty w bardzo niebezpieczną intrygę.

Czas trwania: 105 minut

Gatunek: thriller

Reżyseria: Jaume Collet-Serra

Obsada: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Jonathan Banks, Sam Neill

Narzeczony na niby

Nie ma to jak typowa polska komedyjka z typową obsadą w takich sytuacjach. Karina nie ma szczęścia w związkach. Pewnego dnia postanawia podkoloryzować nieco rzeczywsitość. Niewinne kłamstewko wymyka się jednak spod kontroli i uruchamia lawinę wydarzeń, która będzie miała wpływ nie tylko na samą Karinę, ale również na całe jej otoczenie.

Czas trwania: 112 minut

Gatunek: komedia

Reżyseria: Bartosz Prokopowicz

Obsada: Julia Kamińska, Piotr Stramowski, Piotr Adamczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Karolak

Gniew

Akcja tego dramatu rozgrywa się w katolickiej Irlandii. Malky pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła. Pozornie twardy i opanowany, jednak wszystko zmienia się, kiedy do miasteczka, w którym mieszka, powraca stary i szanowany przez wszystkich ksiądz. Wracają demony przeszłości i nieprzepracowana trauma, zaś ułożone życie Malky'ego zaczyna chwiać się w posadach.

Czas trwania: 91 minut 

Gatunek: dramat

Reżyseria: Ludwig Shammasian, Paul Shammasian

Obsada: Orlando Bloom, Janet Montgomery, Anne Reid, James Smilie, Charlie Creed-Miles

Wyznania mordercy

1995 rok - seryjny morderca w okrutny sposób zabija 5 osób. Młody policjant Wataru Makimura bez skutku próbuje wytropić sprawcę i śledztwo zostaje zamknięte. Sprawa wraca 22 lata później, gdy ukazuje się książka "Jestem mordercą", w której autor ze szczegółami opisuje zbrodnie z tamtych lat.

Czas trwania: 118 minut

Gatunek: thriller

Reżyseria: Yu Irie

Obsada: Tatsuya Fujiwara, Hideaki Ito, Toru Nakamura, Kaho, Shuhei Nomura

Storm. Opowieść o odwadze

W średniowiecznym miasteczku 12-letni Storm w drukarni ojcu, po którego pewnego dnia przychodzą inkwizytorzy. Wszystko przez powielany przez niego, tajemniczy list. Stormowi udaje się zabrać matrycę z tekstem listu i uciec. W trakcie ucieczki spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke. Oboje ruszają na ratunek drukarzowi, próbując jednocześnie wyjaśnić tajemnicę listu.

Czas trwania: 100 minut

Gatunek: familijny

Reżyseria: Dennis Bots

Obsada: Davy Gomez, Juna de Leeuw, Angela Schijf, Maarten Hejmans, Peter Van den Begin

Ignacy Loyola

Historia świętego Ignacego Loyoli. Znany ze swojej brutalności oraz zamiłowania do kobiet i bogactw żołnierz przechodzi długą drogę wewnętrznej przemiany. Droga ta wiedzie przez oskarżenie o herezję oraz depresję do pozycji jednej z najważniejszych postaci kościoła i założyciela zakonu jezuitów. Film opisuje jego historię.

Czas trwania: 118 minut

Gatunek: biograficzny, dramat

Reżyseria: Paolo Dy

Obsada: Andreas Muñoz, Javier Godino, Julio Perillán, Isabel García Lorca, Mario de la Rosa

 

 

 

Tagi: kino nadchodzące premiery