Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.01.2018 08:22
Wiedźmin 3 zawalczył z Cuphead. Zwycięzcy głosowania Steam Awards 2017
908V

Wiedźmin 3 zawalczył z Cuphead. Zwycięzcy głosowania Steam Awards 2017

Kilka dni teamu Steam przedstawiło listę najlepiej sprzedających się gier 2017 roku na PC. Tym razem bardzo popularna pecetowa platforma ujawnia wyniki głosowania Steam Awards 2017.

To już druga odsłona plebiscytu Steam Awards. Gracze ponownie mogli oddawać głosy na ulubione gry w wyznaczonych kategoriach, które są... dosyć osobliwe. Jak się okazuje do czołówki załapały się role-playe CDP RED, który został y wydane w 2007 i 2015 roku. Marka Wiedźmin zwyciężyła w aż dwóch kategoriach, tak jak nowość w postaci Cuphead.

Najlepiej zarabiające gry na Steam w 2017 roku

Jak zwykle Valve postawiło na humor, proponując graczom takie kategorie jak "Babciny obiadek", czy "Nie do wiary 2.0". Gracze musieli dobrze wczytywać się w niektóre opisy, by zrozumieć na co właściwie tu głosują.

Lista nagrodzonych tytułów w Steam Awards 2017:

Wybór ma znaczenie: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zabawa w grach leży w podejmowaniu decyzji, a ta nagroda powędruje do tej, która ma ich w bród. Może istnieje 31 sposobów na zdobycie twierdzy głównego złego? Może droga ku romantycznej przyszłości tylko czeka, aż przebędziesz ją z jednym z wielu potencjalnych partnerów? A może zajmiesz się hodowlą jedwabników? Wszystkie te kwestie mają wspólną cechę: wybór zawsze należy do ciebie.

Babciny obiadek: PlayerUnknonwn's Battlegrounds

Istnieją gry, które cię ekscytują. Istnieją gry, które dają ci szczęście. Istnieją również gry tak intensywne, że aż reagujesz całym swoim ciałem. Mówimy o nogach jak z waty. Mówimy o pocących się dłoniach. Mówimy o atakach paniki. Mówimy o twoich znajomych, którzy przypominają ci o oddychaniu. Mówimy o babcinym obiadku.

Owoc miłości: Warframe

Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią zdążyli już wyhodować brody, których nie powstydziłby się rasowy czarodziej. Ale że rodzice z nich na medal, to wciąż wspierają swoje dziecko, wydając nowe aktualizacje po tych wszystkich latach.

Nie do wiary: Rocket League

Bądźmy szczerzy: gry mogą zawierać w sobie dosyć absurdalne elementy… od historii, które napędzają fabułę, poprzez przedmioty wymagane do pokonania przeszkód, aż po samych głównych bohaterów. Ta nagroda przeznaczona jest dla gry, która posiada kluczowy komponent, który poza kontekstem wydaje się szalony, ale podczas rozgrywki sprawia, że nawet powieka ci nie drgnie, bo w tej chwili ma sens.

Kochać wszystkich, nikogo nie oszczędzać: Stardew Valley

Gry nas rozbawiają i sprawiają, że chociaż na chwilę odrywamy się od smutków dnia codziennego i ciężkich okresów naszego życia… i bądźmy szczerzy, rok 2017 był dla wielu osób ciężki. Z tego powodu właśnie KPNS pragnie wybrać grę, w której nie istnieje żadna walka lub konflikt.

Nie przepraszaj za nic: Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Nagroda ta jest przeznaczona dla gry, którą kochasz mimo wszystko. Czy ma jakieś wady? Być może. Czy inni nie rozumieją waszej miłości? Na pewno. Ale nie martw się, nie ma się o co obwiniać. To czysta przyjemność.

Nie do opisania: Garry's Mod

Ta gra jest jak... w zasadzie to jest bardziej podobna do... wyobraź sobie połączenie... a wiesz co, nie umiem jej opisać, po prostu w nią zagraj.

Wszystkie psy wojny puszczone ze smyczy: Just Cause 3

Ta gra nie oferuje może największych fajerwerków... ale oferuje coś lepszego. Potencjał. Potencjał bycia potężną siłą natury. Albo i nie. Kto wie. Jesteś panem na włościach i nikt nie będzie ci mówił, co masz robić.

Mój senny koszmar: Counter-Strike: Global Offensive

Ta nagroda jest nieco myląca, bo ta gra nie jest jedynie koszmarem. Ona wkrada się do każdej twojej myśli. Ta gra nie wymaga poświęcenia twojego czasu. To ty go jej oddajesz.

Dusza Witruwiusza: Rise of the Tomb Raider

Człowiek witruwiański był wyobrażeniem idealnej formy według Leonarda. W podobnym stylu KPNS chce uczcić najlepiej zbudowaną postać... bez znaczenia, czy jest to człowiek, obcy, przedstawiciel rasy antropologicznych kotów czy czarna krowa w kropki bordo.

Łooooo, stary! 2.0: The Evil Within 2

Akademia niewystarczająco jasno opisała tę nagrodę w ubiegłym roku. Spróbujmy jeszcze raz. Ta nagroda jest dla „Las Vegas Parano” gier komputerowych.
 

Najlepsza ścieżka dźwiękowa: Cuphead

Jest niewiele rzeczy, które potrafią wzmocnić wrażenia z gry bardziej niż muzyka. Odpowiednia piosenka potrafi nadać atmosferę każdemu aspektowi rozgrywki, od zwykłej eksploracji po walki z bossami. Ta nagroda zostanie przyznana tytułowi, którego ścieżka dźwiękowa perfekcyjnie odwzorowała klimat gry i bez trudu wciągnęła graczy w tworzony przez nią świat.
 

Lepsze, niż się spodziewaliśmy: Cuphead

Wszyscy to kiedyś odczuliśmy. Podekscytowanie na myśl o tej jednej produkcji, zamówienie jej w przedsprzedaży, nerwowe oczekiwanie na zakończenie pobierania i w końcu upragnione granie. A emocje i wrażenia z niego płynące? Jeżeli swoje możesz określić słowami „Jaram się bardziej niż Rzym za Nerona”, to znasz już swojego kandydata do tej nagrody.

Źródło: store.steampowered.com/SteamAwards/

Tagi: Cuphead pc steam steam awards steam awards 2017 valve wiedźmin